ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šamorín bez veľkých vyhlásení, bod s Lokomotívou potreboval ako soľ
zdroj: stksamorin.sk/Tibor Őry

Šamorín bez veľkých vyhlásení, bod s Lokomotívou potreboval ako soľ

Aj po ôsmom kole 2. ligy platí, že futbalisti Šamorína doposiaľ vyhrali len jeden ligový zápas. Navyše, v Slovnaft Cup-e ukončili svoju púť už v treťom kole, keď nestačili na Borčice. Remíza 1:1 s košickou Lokomotívou sa však v klube z južného Slovenska hodnotí pozitívne. ŠTK ňou ukončil šesť zápasov trvajúcu sériu prehier. Kapitán mužstva Csaba Horváth verí, že práve to bude pre tím pozitívny impulz do ďalších bojov.

S favorizovnou Lokomotívou Košice ste remizovali, hoci ste od 39. minúty hrali v oslabení. Hlavný rozhodca vás vylúčil po dvoch žltých kartách. Oprávnene?
Csaba Horváth:"Spravil som dva fauly a hneď som dostal dve žlté karty. Prvá bola zaslúžená, bola to moja chyba, no tá druhá... Bol tam minimálny dotyk. Ak by sa za také fauly dávali žlté karty, tak by ich v každom zápase bolo aj pätnásť. Bolo to dosť prísne."

Hostia sa po hodine hry dostali do vedenia gólom Karaša. Tŕpli ste spoza čiary ešte viac, ako keby ste boli na ihrisku?
"Je to o tíme. Teší ma fakt, že sme sa po inkasovanom góle dokázali postaviť na nohy. Svedčí to o našej mentálnej sile. Verím, že táto remíza nás nakopne do ďalších zápasov. Presne tak, ako sme dnes bojovali, by to malo vyzerať zakaždým."

Csaba Horváth
Šamorín prišiel o svojho kapitána už v prvom polčase, aj v oslabení ale dokázal s favorizovanou Lokomotívou uhrať cenný bod (foto: stksamorin.sk/Tibor Őry)
Úvod sezóny vám absolútne nevyšiel, v lige ste vyhrali len jeden zápas, vypadli ste z pohára. Prečo?
"Nastala veľká rotácia kádra, prišli noví hráči, či už Brazílčania, alebo Slováci. Mužstvo nebolo zžité, veď príprava trvala prakticky len tri týždne. Síce sme prvý zápas s Trebišovom zvládli, no potom sme prehrali v Komárne a už sa to s nami viezlo. Hra nebola zlá, práve naopak, no nedokázali sme bodovať. Pykali sme za každú chybu. Verím, že sa to už otočí. Remíza s Lokomotívou nám dodá viac sebavedomia. Potrebovali sme to ako soľ."

Veľmi mrzí pohárový debakel 1:5 od Borčíc?
"Ten zápas by som nerád bližšie rozoberal, sústredíme sa hlavne na ligu. Posledné zápasy neboli herne zlé, až na tie Borčice. Máme mladé mužstvo, je v ňom len pár skúsenejších hráčov. S Loky sme získali bod, pohár už nechcem komentovať."

Šamorín naďalej spolupracuje s Fluminense, do tímu pribudli noví hráči z Brazílie. Majú dostatočnú kvalitu na slovenskú druhú ligu?
"Určite áno, sú to veľmi šikovní chalani. Sú prvýkrát v Európe, cítiť, že potrebujú čas na aklimatizáciu. Ja by som ich ešte nehodnotil. Nebolo by to fér, keby sme ich začali hodnotiť podľa výsledkov za ten krátky čas. Treba im dať pol roka, potom sa vyhodnotí, ktorí sa ako ujali. Určite majú svoje kvality. Aj dnes jeden odcentroval, druhý strelil gól. Pomohli mužstvu. Získali sme dôležitý bod a už sa koncentrujeme na budúcotýždňový zápas v Bardejove. Znovu nás nečaká nič jednoduché, no ak budeme hrať s takým srdcom, s akým sme odohrali druhý polčas proti Lokomotíve, tak môžeme bodovať."

Šamorín - Lokomotíva Košice
Úvod sezóny Šamorínčanom nevyšiel, v klube však veria, že postupne začnú stúpať v tabuľke na vyššie pozície (foto: stksamorin.sk/Tibor Őry)
S akými cieľmi idete do ďalšieho priebehu súťaže?
"Vzhľadom na doterajší priebeh si kladieme postupné ciele. Nemáme žiadne veľké vyhlásenia. Situácia je taká, aká je. Ľahko sme odovzdali nejaké body, teraz ich musíme získať späť. Chceme sa pohybovať v pokojnejších vodách. Možno, že aj tá hra potom bude lepšia, pretože zatiaľ je to trošku nervózne. Ale to vyplýva z toho, že máme mladé mužstvo a na konte málo bodov."

Ponaučenie pre Lokomotívu

Hráči Lokomotívy boli po remíze 1:1 výrazne sklamaní. Nečudo, celý druhý polčas hrali v prevahe o jedného muža, no nenadviazali na výkony z ostatných kôl. "Hlavne druhý polčas bol pre mňa sklamaním. Uspokojili sme sa so stavom 1:0, to sa nesmie stávať. Akoby sme to absolútne vypustili, mysleli sme si, že sa Šamorín porazí sám, keď hral v oslabení. Veľké sklamanie. Treba ale povedať, že Šamorín má šikovných hráčov, na lopte sú veľmi silní. Po tom, ako domácim vylúčili hráča a dostali sme sa do vedenia, sme hlavne chceli udržať výsledok. Do druhého polčasu sme ale nastúpili ako vymenené mužstvo," nechápavo krútil hlavou stopér Róbert Cicman.

Aj napriek strate dvoch bodov sa modro-bieli dočasne usadili na čele tabuľky. Z prvej priečky ich môže zosadiť rezerva Žiliny, ktorá v nedeľu hostí Sereď. "Chceme sa držať hore, na prvom či druhom mieste. Myslím si, že mužstvo na to máme. Darí sa nám. Ani po tejto remíze nevešiame hlavy. Vonku sa vyhráva ťažko, zvlášť u tímov z dolných priečok. Každý vás tlačí do toho, že musíte vyhrať. Doma a vonku sú to rozdielne zápasy. Aj iné mužstvá vonku strácajú body," nerobí skúsený obranca paniku z nečakanej straty bodov.

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Rozhovory

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk