ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Bénes sa zranil, hrozí mu trojmesačná pauza
zdroj: borussia.de

Bénes sa zranil, hrozí mu trojmesačná pauza

Zlá správa pre slovenských fanúšikov i trénera reprezentácie do 21 rokov Pavla Hapala. Kľúčová postava jeho tímu László Bénes je zranená, mimo hry bude pravdepodobne až do konca roka.

"Dvadsaťjednotku" čakajú v októbri dva dôležité kvalifikačné zápasy o postup na ME 2019 v Taliansku. V Poprade privíta Island (5. 10.) a Španielsko (10. 10.).  S určitosťou sa však v akcii nepredstaví ťahúň slovenského tímu László Bénes. Stredopoliar nemeckého bundesligistu Borussie Mönchengladbach sa zranil počas utorkového prípravného zápasu proti VVV Venlo. 

Ako informuje oficiálny portál Slovenského futbalového zväzu, Bénes nastúpil v základnej zostave. Zranil sa v 64. minúte, keď nešťastne zakopol pri dopade na ľavú nohu. Z ihriska ho museli odviezť na aute. “Mám zlomenú kosť v priehlavku. Je možné, že budem až tri mesiace mimo. V stredu (13. september) ma budú operovať. Držte palce, nech to dobre dopadne,” povedal Bénes v krátkosti pre futbalsfz.sk. Podobné zranenie utrpel len pred niekoľkými dňami bývalý kapitán Hapalovej "dvadsaťjednotky" Adam Zreľák, aktuálne v službách druholigového Norimbergu.

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO U21 2019

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk