ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Neuveriteľná séria pokračuje. Tínedžer Rashford s ďalším gólovým debutom
zdroj: twitter

Neuveriteľná séria pokračuje. Tínedžer Rashford s ďalším gólovým debutom

Má devätnásť rokov, od svojich siedmich je súčasťou Manchestru United. A ešte dlho zrejme i bude. „Červení diabli“ na čele s trénerom Josém Mourinhom si svoj mladučký klenot vážia zlatom, pokorný Marcus Rashford opláca dôveru. Za najúspešnejší anglický klub nasúkal už 22 gólov, ďalšie dva pridal v reprezentácii. Čo je pozoruhodné, zásadnú porciu z nich zaznamenal pri svojich súťažných debutoch.

Rashfordova seniorská cesta začala len pred osemnástimi mesiacmi, keď sa pred odvetou šestnásťfinále Európskej ligy proti Midtjyllandu počas rozcvičky zranil Anthony Martial. Louis van Gaal bol nútený nasadiť vtedy len osemnásťročného Marcusa, ktorý dvoma gólmi prispel k víťazstvu 5:1. Miestny rodák ako najmladší strelec United v európskych súťažiach prekonal legendárneho Georga Besta. O tri dni neskôr pri ligovom debute skóroval dvakrát do siete Arsenalu (3:2), o mesiac neskôr jediným gólom zápasu rozhodol svoje prvé derby o Manchester proti City.

Po raketovom vstupe na scénu začali rýchlo prichádzať pozvánky od anglických reprezentačných výberov, ešte počas svojej prvej jari skóroval za A-tím, v septembri i za „dvadsaťjednotku“. V roku 2016 gólovo debutoval aj v oboch anglických pohároch, to už Louisa van Gaala nahradil v lete José Mourinho. Na rozdiel od mnoho iných mladých hráčov, ktorí putovali na hosťovania, Rashford sa svojím prístupom a podriadením sa pokynom Portugalčana udržal v tíme, ktorého sa stával stále pevnejšou súčasťou.

zdroj: Rashford je po Beckhamovi, Rooneym a Jonesovi štvrtým anglickým tínedžerom, ktorý v Lige majstrov skóroval za Manchester United. (twitter)

Včera, v utorok, sa Manchester United po ročnej pauze vrátil do Ligy majstrov v skupinovom zápase proti Bazileju. Red Devils vyhrali 3:0, Rashford skóroval v 84. minúte - necelých desať minút po svojom príchode na trávnik. Bol to už jeho ôsmy gólový debut v klube či reprezentácii. Mladík definitívne upokojil trénera Mourinha, ktorý po zápase vyhlásil: „Do stavu 2:0 sme hrali dobre, no potom začali robiť zlé rozhodnutia, hrať fantazijný futbal. Futbal ako na playstation, plný trikov. Keď prestanete hrať seriózne, začínate hazardovať. To je neprípustné, musíme sa zlepšiť.“

Najnovšie z klubu: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: MS 2018 - Rusko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk