ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šampión Joshua: Ronaldo je ako Bruce Lee. Lízol by vás hákom a vybavené
zdroj: twitter

Šampión Joshua: Ronaldo je ako Bruce Lee. Lízol by vás hákom a vybavené

Má 27 rokov, je šampiónom ťažkej váhy organizácií IBF, IBO a WBA, svetovému boxu môže vládnuť ešte desaťročie. Olympijský šampión z Londýna Anthony Joshua koncom apríla technickým KO zdolal Vladimira Klička, v súboji generácii si udržal stopercentnú bilanciu s devätnástimi víťazstvami pred limitom. Bez dvoch centimetrov dvojmetrovému rodákovi z anglického Watfordu s nigérijskou krvou sa v ringu predpovedá veľká budúcnosť, môže sa zaradiť k najväčším legendám, ktoré opustili ring neporazené - Rockymu Marcianovi a Floydovi Mayweatherovi. Svoje tri pásy bude po prvýkrát obhajovať koncom októbra proti Bulharovi Kubratovi Pulevovi. V rámci promo rozhovorov absolvoval jeden i pre futbalový web copa90.com.

„Yaya Touré, pôsobí tak trochu ako beštia,“ smial sa Antohny Joshua pri otázke, s kým z futbalistov by sa rád stretol v ringu. Šampión dostával otázky najmä od čitateľov spomenutého webu. Na tú, pred kým by mal väčší rešpekt - Ibrahimovičom alebo známym anglickým svalnáčom Akinfenwom z Wycombe Wanderers - s úsmevom odpovedal: „Radšej by som stál proti Ibrovi, Akinfenwa je zviera!“ Jeden z fanúšikov vtipne poznamenal, že Joshua za ostatný rok vyhral vo Wembley viac zápasov než Tottenham. Onen triumf nad Kličkom sa zrodil práve v katedrále anglického i európskeho futbalu. Joshua bude premiérovo obhajovať na ďalšom futbalovom štadióne Millennium vo waleskom Cardiffe.

iPiccy-collage
Adebayo Akinfenwa a Yaya Touré. (twitter)

Joshua prezradil, že nerozumie úplne futbalovému svetu postupov, zostupov z líg či fungovaniu hráčskych transferov. Hra sa mu však páči, sleduje ju a je fanúšikom rodného Watfordu. Zo zahraničných mužstiev praje Realu Madrid, a to najmä kvôli Cristianovi Ronaldovi. „Profesionálnym boxerom som tri roky. Nemal som zázemie či podporu veľkého tímu, preto som počas troch rokov manažoval veci, sám robil marketing a popri tom stál v ringu. Teraz, keď som už niečo dokázal, tú podporu mám. Môžem sa konečne sústrediť nato, aby som sa stal najlepším boxerom. Tu čerpám inšpiráciu práve od Ronalda,“  prezradil Joshua a odôvodnil: „Sú to drobnosti, ktoré tvoria rozdiel. Trénoval sám, robil veci navyše, pracoval na tom, aby sa stal najlepší. Keď som sa rozprával s Riom Ferdinandom, povedal mi, že Ronaldo mal ako jediný v Manchestri United vlastnú masérku, výživového poradcu či psychológa. Mal obrovskú túžbu a disciplínu.“

zdroj: Celý rozhovor s Anthonym Joshuom. (COPA90/youtube.com)

Joshuova odpoveď, kto by vyhral pästný súboj medzi Messim a Ronaldom, preto neprekvapila: „Messi vyzerá byť drsný a ako naznačuje jeho priezvisko, vrtký a divoký. Avšak, Ronaldo pôsobí, akoby ovládal úder Bruca Lee. Viete, čo myslím, len by tam stál, lízol vás jedným hákom a bolo by vybavené.“  Konfrontácie boxerov so zápasníkmi MMA začínajú mať v ostatnom období úspech, po zápase McGregor vs. Mayweather dostal výzvu práve Joshua, na ktorého si trúfa ťažká váha z klietky Stipe Miocic. Na konfrontácie boxerov s futbalistami tak skoro snáď nepríde. No pokiaľ áno, Yaya a Adebayo, ring je voľný!

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk