ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vykúpenie pre Diega Costu, dohoda s Atléticom je na spadnutie
zdroj: TASR/AP

Vykúpenie pre Diega Costu, dohoda s Atléticom je na spadnutie

Diego Costa sa po troch rokoch vráti do Atlética Madrid. Vedenie klubu sa údajne dohodlo na prestupovej čiastke za španielskeho reprezentanta s jeho súčasným zamestnávateľom FC Chelsea. Keďže však Atlético stále nesmie podpisovať nových hráčov, transfer sa oficiálne zrealizuje až v januári 2018. Dovtedy však Costa bude môcť v staro-novom klube aspoň trénovať.

Správu priniesol ako prvý španielsky denník Marca. Ako je známe, Diego Costa sa po letnej dovolenke vrátil do Londýna, kde s ním však už manažér Antonio Conte nepočítal. O jeho prestupe do Atlética sa šepkalo celú uplynulú sezónu. V hre bola tiež alternatíva, že jesennú časť strávi brazílsky rodák na hosťovaní v milánskom AC či v Las Palmas. K dohode však nedošlo, a tak si Costa od futbalu na pár mesiacov oddýchne. V súťažnom zápase ho najskôr uvidíme až v januári 2018.

Dohoda medzi Chelsea a Atléticom by sa mala uzavrieť do konca tohto týždňa. Prestupová suma sa bude pohybovať na úrovni okolo 60 miliónov eur. Čoskoro 29-ročný útočník (nar. 7. októbra 1988) sa tak stane najdrahšou posilou Atlética v klubovej histórii. Do Londýna pritom v lete 2014 putoval za 32 miliónov libier. S "The Blues" sa radoval zo zisku dvoch ligových titulov i z triumfu v Ligovom pohári. S Atléticom v minulosti vyhral La Ligu i národný pohár Copa del Rey.

zdroj: twitter.com

Najnovšie z klubu: Atletico Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk