ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vrabec opúšťa Senicu, strieda ho Hudec
zdroj: TASR

Vrabec opúšťa Senicu, strieda ho Hudec

Ivan Vrabec končí na senickej lavičke po siedmich ligových kolách. Senica počas nich nazbierala chudobné dva body, s nelichotivým skóre 5:18. Ide o prvú trénerskú zmenu v prebiehajúcom ročníku Fortuna ligy.

"Klub sa s Ivanom Vrabcom rozišiel po vzájomnej dohode. FK Senica ďakuje bývalému trénerovi za odvedenú prácu a praje mu veľa úspechov v budúcnosti," píše sa na klubovom webe.

Ivan Vrabec mal v Senici veľmi náročnú pozíciu. Musel nanovo skladať káder, ktorý sa po minulom ročníku a finančných problémoch klubu prakticky celý rozpadol. Počas prvých kôl do tímu pribúdali noví hráči, ktorí však boli väčšinou po zranení alebo vysedávali v iných kluboch na lavičke.

Senickú družinu povedie Ladislav Hudec, ktorý dôverne pozná prostredie na Záhorí. Senicu viedol už vo štvrtej lige a následne aj v sezóne 2009/10, keď si Záhoráci premiérovo zahrali v najvyššej súťaži. Aj keď si jeho zverenci nepočínali vôbec zle a po jesennej časti sa nachádzali na piatej pozícii, nebolo mu bolo umožnené dokončiť začatú prácu a vo februári 2010 ho nahradil Čech Radim Nečas.

Potom Hudec pôsobil aj v neďalekej Myjave a Nitre. Naposledy viedol reprezentáciu do sedemnásť rokov. Zmluvu s FK Senica podpísal do konca ligového ročníka.

Hudec sa na návrat do Senice teší. "V Senici bývam, v minulosti som v nej pôsobil. Odvtedy sa stalo všeličo, no teraz chcem pomôcť klubu svojimi skúsenosťami a prinavrátiť ho na bývalé pozície. Chcem pomôcť mladým chalanom zvýšiť ich sebavedomie, pritiahnuť fanúšikov na náš štadión a zlepšiť najmä výsledky v domácich zápasoch. Nebude veľa času na nejakú stabilizáciu kádra, veď už v stredu nás čaká 3. kolo Slovnaft Cupu na ihrisku Spartaka Medzev a v sobotu ligový duel v Michalovciach," povedal pre TASR skúsený kormidelník.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk