ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V top zostave rekordný počet tímov, hláška kola od rozhodcu
zdroj: profutbal.sk

V top zostave rekordný počet tímov, hláška kola od rozhodcu

Ďalší víkend je nenávratne preč, s pondelkom však prichádza rekapitulácia najzaujímavejších situácií či okamihov, ktoré rozvírili diskusiu. Posledných šesť duelov prinieslo mnohé výborné individuálne výkony i tie, ktoré zaostali za očakávaniami. Pozrime sa na to, čo za posledný predĺžený víkend zaujalo najviac a kto na seba najväčšmi upozornil.

MOMENT KOLA: Gól Ivana Hladíka. Záverečná bodka za šlágrom kola na Štadióne Antona Malatinského bola tým najlepším, čo ostatný víkend priniesol. Vyrovnaný zápas, ktorý gólom otvorila Nitra až v 75. minúte, nováčik nezvládol - o necelých päť minút darovala hosťujúca obrana gól Brigantovi a keď po uplynutí nadstaveného času zahral Spartak poslednú štandardku, bezmála šesťtisíc divákov zažilo nečakaný a šokujúci zvrat.  

POSTAVA KOLA: Filip Hološko. Pozitívna i negatívna. Bývalý slovenský reprezentant na sebe počas dvojtýždňovej pauzy poriadne zamakal a v Trenčíne predviedol o niekoľko úrovní lepší výkon, než v úvode súťaže. Dvomi gólmi sa stal pozitívnou hviezdou, počtom ďalších zahodených príležitostí však aj negatívnou. Tridsaťtriročný zakončovateľ ale najlepším spôsobom upozornil súperov, že sa majú mať do budúcna na pozore.

Hološkov najlepší zápas v sezóne, trenčianske déjà vu | ProFutbal.sk

Skvelé futbalové predstavenie videli diváci v sobotu večer na Sihoti. Množstvo šancí, štyri góly a nakoniec pravdepodbne zaslúžená remíza, ktorá sa ale obom aktérom stretnutia málila. Trenčín aj Slovan mohli v závere stretnutia strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hološko a Rabiu sa vrátili "domov" Špecifickú príchuť mal zápas pre Filipa Hološka aj Ibrahima Rabiua.

SKLAMANIE KOLA: Atmosféra v Trnave. Hoci je číslo 5 932 pri súčasných priemeroch našej najvyššej súťaže veľmi dobré, šláger kola medzi Spartakom a nováčikom z Nitry by si bezpochyby zaslúžil zaplnenejšie tribúny a búrlivejšie prostredie. Nie je tajomstvom, že skupiny fanúšikov bílych andelov už dlhšie bojkotujú domáce zápasy a organizovane nefandia, preto pred pár týždňami odprezentovali súhrn požiadaviek, ktoré prostredníctvom sociálnej siete poslali na klub. Ten však ultimátum od priaznivcov neprijal a mnohé body pokladá za nesplniteľné. Viac sa dočítate v našom review

HLÁŠKA KOLA: „Však ste mali deväťdesiat minút na strelenie gólu!“ Takto údajne reagoval rozhodca Ladislav Prešinský na sťažnosť talianskeho trénera Marca Rossiho na tému nadstaveného času. Arbitri v ňom totiž pridali 180 sekúnd. narodeninový oslávenec by však prijal väčšiu porciu minút. Viac z tlačovej konferencie, ktorá priniesla viac vypätých emócií ako samotný zápas, si prečítate tu.

ZOSTAVA KOLA: Až osem fortunaligových účatníkov má svojho hráčskeho zástupcu v ideálnej jedenástke, čo na jednej strane dokazuje, že mnohé tímy majú silné individuality, ale na druhej prezentuje aj fakt, že ani jedno mužstvo sa neukázalo v takej forme, aby zostavu ovládlo viacerými hráčmi. Z pohľadu počtu Slovákov je zaujímavý fakt, že sa do finálnej zostavy prebojoval iba jeden jediný legionár - dvadsaťročná michalovská posila Sadam Sulley z Ghany. Zvýšní desiati futbalisti sú rodákmi spod Tatier.


Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk