ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Review 7. kola: Trnavský triumf v nitrianskej atmosfére, Spartak požiadavkám Ultras nevyhovie
zdroj: fcnitra.com

Review 7. kola: Trnavský triumf v nitrianskej atmosfére, Spartak požiadavkám Ultras nevyhovie

Nedeľňajší šláger 7. kola fortuna ligy medzi Trnavou a Nitrou si prišlo pozrieť takmer 6000 divákov. Hoci ide o slovenský nadpriemer, každý, kto v minulosti sledoval Spartak, vie, že v slovenskom Ríme môže byť atmosféra niekoľkonásobne lepšia. Navyše, v minulosti nebývalo zvykom, že by mal na štadióne "andelov" domáce prostredie súper.

Nitra v šlágri kola prehrala 1:2, prvýkrát v sezóne stratila všetky body, no zostala na čele tabuľky. Trnava má už 15 bodov, dotiahla sa na druhý Slovan, pričom na "Corgoňov" stráca len jeden bod. Spartak prežíva vydarený vstup do sezóny. Pod vedením Nestora El Maestra mužstvo našlo svoju tvár, hrá solídny futbal na peknom štadióne. Chýba však jediné - zaplniť ho a vytvoriť pravú futbalovú atmosféru. Tak, ako sa to zatiaľ darí v Dunajskej Strede.

Ako je známe, skalní priaznivci Spartaka momentálne podporujú svoj klub len na ihriskách súperov. Tým v ťažkých dueloch dodávajú hráčom potrebnú energiu. No naopak, doma im citeľne chýbajú. "Bíli Andeli FCST" spolu s Ultras Trnava koncom augusta vydali vyhlásenie, resp. desatoro adresované vedeniu Spartaka. Ak by klub desať požiadaviek fanúšikov splnil, vrátili by sa na Štadión Antona Malatinského.

zdroj: Na Štadióne Antona Malatinského sa v nedeľu cítili hostia ako doma... (Instagram/profutbal.sk)

"Sme trošku smutní z toho, že zvolili práve takúto formu komunikácie, pretože si myslíme, že ak už majú byť nejaké požiadavky, hoci v tomto prípade sú svojim spôsobom aj dosť ultimatívne, tak by sa to mohlo riešiť inou formou. Mohli napríklad zavolať, prísť na klub, kde by sme si spolu sadli a niečo sa pokúsili vyriešiť. Nejaké kompromisy sa vždy dajú nájsť. My však túto formu komunikácie považujeme za dosť nešťastnú. Niektoré tie požiadavky sú z našej strany skutočne nesplniteľné. Je nám veľmi ľúto, že to dospelo až sem, no pre nás je to v tejto chvíli uzavretá téma," vyjadril sa pre televíziu 213 na margo desiatich požiadaviek Ultras Spartak Trnava a Bíli Andeli, o.z PR manažér Spartaka Marek Ondrejka.


"V prvom rade neplatí, že našim hlavným a jediným cieľom je odchod majiteľa a tým by bolo pre nás všetko vyriešené. Nevedieme boj proti majiteľovi a nestojíme ani o nezmyselné radikálne riešenia. Cesta dialógu a hľadania spoločných postupov je podľa nás najefektívnejší a zároveň najrozumnejší spôsob ako dosiahnuť obojstranne želaný výsledok. Tým je fungujúci, finančne stabilizovaný a úspešný klub. Ubehlo viac ako šesť rokov od našej iniciatívy v znamení sloganu ZA KONCEPCIU! ZA SILNÝ SPARTAK! Bolo podpísané spoločné komuniké, ktorého obsahom boli naše základné požiadavky. Ich dôsledného plnenia sme sa do dnešného dňa nedočkali. Futbalový klub má fungovať ako podnik, ktorého produktom je futbalový zápas. Fanúšik nie je len zákazníkom klubu, ktorý za výsledný produkt zaplatí vstupné. Fanúšik je hlavne večnou, neodmysliteľnou a neoddeliteľnou súčasťou každého futbalového klubu, Spartak Trnava nevynímajúc. Toto je okruh požiadaviek, ktorých splnením a trvalým plnením podmieňujeme náš návrat na domáce tribúny. Potom znovu dáme k dispozícii naše srdcia a vášeň pre Spartak Trnava aj na domácom štadióne," píše sa na Facebooku Bíli Andeli FCST, kde je uverejnené aj "desatoro pre návrat"... (klikni do postu)

zdroj: Facebook/Bíli Andeli FCST

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk