ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V šestnástke bez vzruchu, emócie prebudila až pozápasová hádka s rozhodcami
zdroj: fcdac.sk

V šestnástke bez vzruchu, emócie prebudila až pozápasová hádka s rozhodcami

Sobota večer, ideálny čas. Dunajská Streda hrala domáci duel v tomto termíne iba v prvom kole sezóny, inak vždy pripadol až na nedeľu. Ľudia to využili, spestrili si víkend ligovým futbalom a hostí z Prešova privítala vypredaná MOL Aréna. Diváci prichádzali s túžbou vidieť po reprezentačnej prestávke pripravené mužstvá, bojovné výkony a góly. Stánok však opúšťali smutní – sieť sa ani raz nerozvnila.

Ani jedno mužstvo v ofenzíve neprekvapilo – útočné akcie hostí často končili útočným faulom ešte skôr, ako začali a domáci sa pokúšali 90 minút o to isté, avšak neúspešne. Množstvo krátkych prihrávok prešovský betón nerozbilo a prenášanie ťažiska hry na opačnú šírku ihriska často zahatala nepresnosť či postavenie mimo hru. „Chceli sme vsietiť gól čo najskôr, potom by to museli otvoriť. Oni to však umne hrali v rozostavaní 5-4-1, boli dobre organizovaní a len ťažko sa dala nájsť medzera medzi ich hráčmi. Vždy nám nejaký polkrok chýbal do dobrej šance,“ smútil po zápase aktívny režisér domácej hry Branislav Ľupták.

Prešovčania sa na svojho súpera pripravili bezchybne a úplne vymazali krídelné priestory. Napriek tomu sa DAC o nič nové nepokúšal, Vidu a Pačindu vystriedali ďalší krídelníci Davis a Čmelík, jeden center striedal druhý až do poslednej sekundy. Ani jeden sa ale cez dobre stavanú defenzívu hostí gólom neskončil. „Pripravovali sme sa na Prešov dva týždne. Neviem či nás prekvapili, vzadu boli dobre organizovaní a nám zrejme víťazstvo nebolo súdené. Tréner cez polčas zdvihol hlas, nabádal nás, aby sme viac behali a kombinovali. Chceli sme sa presadiť po stranách, skúšali sme lopty za obranu, ale naša snaha nebola dostatočná. Z bodu sme sklamaní, no ak sa nedostanete do žiadnej šance, vyhrať sa nedá. Z tohto pohľadu je remíza zaslúžená,“ zhodnotil duel Erik Pačinda.

Minúta ticha za Édesa Jánosa. #fcdac1904 #ripedesjanos #fortunaliga #nasaliga

Príspevok, ktorý zdieľa PROFUTBAL.sk (@profutbal.sk),

Za ďalší cenný bod do tabuľky môžu Prešovčania vďačiť výbornej a do bodky splnenej defenzívnej taktike. Ofenzívni hráči sa poctivo vracali, nenechali na krídlach žiadny voľný priestor, vždy ho kryli traja futbalisti. Zo dva chabé pokusy DAC zdiaľky zase dobre blokovali v prehustenom priestore pred šestnástkou. Domáci futbalisti boli tesne dostupovaní a brankár vďaka tomu veľa práce nemal. „Jeden zákrok som musel vytiahnuť v tretej minúte, na ňom som sa ale chytil a viezol až do konca zápasu. Čakal som, že budem mať viac práce, predsalen keď sme hrali v Dunajskej Strede naposledy, bolo dosť rušno, prehrali sme 0:5. Aj preto som remíze uveril, až keď rozhodca odpískal koniec. Čisté konto teší, často ich nemávam. Je to povzbudenie pred pohárom a Trnavou,“ povedal po stretnutí brankár Jozef Talian.

Mnohí hráči Prešova v minulej sezóne zbierali prvé ligové štarty vôbec. Zmien síce veľa nebolo, Prešov však v úvode sezóny získava dôležité body. Od posledného miesta, ktoré okupovali minulý ročník, sa zatiaľ úspešne vzďaľujú. A ktovie, možno zaúradovali motivačné prémie od majiteľa klubu. Má však Tatran kvalitu na majstrovskú skupinu? Môže skončiť do 6. miesta a bojovať o pohárovú Európu? „O tom by som sa nerád takto skoro bavil. Možno to padlo na úrodnú pôdu, samozrejme, že kabína tie slová vnímala, ale nám vždy išlo o to, aby sme získavali body a nerobili klubu hanbu. Zatiaľ sa nám to narozdiel od minulého ročníka darí. V kabíne sme sa zomkli a znova ukázali, že futbal vieme hrať,“ reagoval Talian.

Druhý najstarší hráč hostí v základnej zostave vzbudil aj nemalé iskrenie na trávniku i tribúnach, keď sa v 78. minúte začal zvíjať po tom, ako v prerušenej hre popri ňom prešiel predtým faulujúci Kalmár. Talian však dodal, že rozhodne nemienil hrať divadielko. „Najprv ma sekol zozadu, potom mi stúpil na palec. Rozhodca povedal, že to bolo preto, lebo náš hráč doňho sotil, nuž som to ďalej neriešil,“ mykol plecami rodák z Bardejova, ktorý následne vzbudzoval vášne aj dlhotrvajúcim rozohrávaním, ktoré domáci prahnúc po úspechu nedokázali predýchať. „Sú to taktické veci, patria k futbalu a budeme ich využívať, pokým budú tolerované,“ s nadhľadom čelil nepríjemným otázkam prešovský tréner Miroslav Jantek na pozápasovej tlačovej konferencii.

zdroj: facebook/DAC 1904 - Výkon rozhodcovskej trojice Glova - Vorel, Bednár bol po zápase veľmi prepieraný.

Poriadne nabrúsený bol po stretnutí aj domáci tréner. Horkokrvný Talian sa snažil vydiskutovať si hneď po stretnutí s rozhodcami určité verdikty, no napriek tomu, že bol narodeninový oslávenec, nepochodil. Mám 53 rokov, dnes presne 53, ale toto som ešte za celý svoj život nezažil. Od prvej minúty druhého polčasu hostia naťahovali čas, dva-tri razy sa prerušovala hra. Prešli dlhé minúty, nie sekundy, no rozhodcovia nadstavovali na záver iba obyčajné tri minúty. Keď sa na to spýtam štvrtého arbitra, odpovie mi: ‚však ste mali deväťdesiat minút na strelenie gólu!‘ To je neskutočná reakcia. Snažili sme sa vyhrať výkonom na ihrisku, ale žiaľ, všetci traja rozhodcovia boli v tomto stretnutí slabší ako naše mužstvo, vyjadril svoje rozčarovanie Marco Rossi.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk