Truhlík z Fun rádia verzus ProFutbal: Arsenal tipovať neradno...
zdroj: Boris Holečko

Veľká tipovacia súťaž pokračuje! Bude v odhadovaní futbalových výsledkov úspešnejšia tipérska legenda Fun rádia Truhlík alebo redaktor špecializovaného portálu ProFutbal.sk Erik Farkaš? Stav po minulotýždňovom prvom kole je na body 2:2.

Obom sme vybrali tri highlighty najbližšieho víkendu a za svoje odhady budú bodovaní. Ak tipér uhádne presný výsledok, získa 3 body. Ak uhádne iba víťaza, získa 1 bod. V prípade správneho zodpovedania bonusovej otázky získa tipér ďalší 1 bod navyše. V priebehu tohto víkendu budeme sledovať nasledovné zápasy:

Chelsea – Everton
AS Monako – Olympique Marseille
Borussia Dortmund – Hertha Berlín

Bonusová otázka znie: Nastúpi v zápase Dortmund – Berlín jeden zo Slovákov (Peter Pekarík, Ondrej Duda) na viac ako 30 minút?

Zraky všetkých futbalových fanúšikov sa v nedeľu poobede budú upierať na Stamford Bridge, kde sa úradujúci majster pasuje s náročným štartom do súťaže a stále nemôže rátať s Hazardom, ani vylúčeným Cahilom. Postupne sa mu však vracajú viaceré opory a Rooneyovcov tak rozhodne nečaká ľahký výlet.

Truhlík: Veľkých zápasov je tento víkend v Premier League naozaj veľa. Keďže sa proti sebe postavia moje obľúbené tímy Liverpool a Arsenal, ktoré neradno tipovať, pozrel by som sa na duel Chelsea s Evertonom. Everton je nezlomný, nikdy sa nevzdáva, ale po minulotýždňovej remíze so City ho čaká v Londýne niečo úplne iné. Conte vštepil domácim do hláv štýl Juventusu, preto si myslím, že dajú prvý gól, potom už neinkasujú a pridajú navyše ešte jeden - 2:0.

Erik: Everton mal v pondelok na lopate Manchester City, no ustráchaným a trápnym výkonom za priaznivého stavu 1:0 venoval favoritovi, ktorý odohral druhý polčas bez vylúčeného Walkera, bod. Dva pre zmenu daroval Chelsea veľkou chybou gólman Tottenhamu Lloris (1:2). V nedeľu hrajú proti sebe dva defenzívne tímy, kde nemožno očakávať mnoho gólov. Chelsea Conteho catenacciom zvíťazí - 1:0.

Držiteľ ôsmich domácich titulov, vrátane toho z uplynulej sezóny, bude čeliť deväťnásobnému majstrovi. Súboj skúsených a ostrieľaných tímov bude bezpochyby najväčším ťahákom doterajšieho priebehu Ligue 1. Z ostatných štyroch vzájomných duelov však zakaždým vyhralo Monaco a v posledných troch vždy nastrieľalo štyri góly. Favorit sa tak zdá byť jasný. Alebo nás čaká prekvapenie?

Truhlík: Zaujímavý zápas, Monako ako úradujúci majster Francúzska hral zatiaľ tri zápasy a dva z nich vyhral len najtesnejším rozdielom, Verím, že teraz sa im podarí vsietiť aspoň dva kúsky, keďže Marseille za úvodné tri kolá dostalo jeden jediný gól. Teraz sa navyše hostia trápia aj v Európe, proti slovinskému Domžale v predkole Európskej ligy iba remizovali a dnes (vo štvrtok) ich čaká ťažká odveta. Tieto dva zápasy pre nich nebudú dobrou kombináciou - 2:0.

Erik: Monako v lete prišlo o Mendyho, Bernarda Silvu, Bakayoka, zajačie úmysly má i nehrajúci Mbappé, no filozofia trénera Jardima je nastolená a „kniežatá“ majú ambíciu šliapať za obhajobou. Marseille sa v lete výrazne posilnilo smerom do ofenzívy, na stopérsky post získalo výborného Ramiho, ktorý vytlačil Hubočana. OM pod Rudim Garciom bude ašpirovať na Ligu majstrov, no na pôde najlepšou súťažou sveta vlani ošľahaného tímu neuspeje - 1:0.

Pohľady slovenských priaznivcov budú pri Bundeslige namierené na Signal Iduna Park s napätým očakávaním, či sa proti nabudenému domácemu BVB postavia naši reprezentanti Peter Pekarík a Ondrej Duda. V prvom kole nedostal ani jeden z nich šancu, skúsený obranca si však vyslúžil návrh na predĺženie zmluvy, hoc tá pôvodná mu ešte rok a pol platí. Bonusová otázka tak znie: nastúpi niektorý Slovák v tomto zápase na viac ako polhodinu?

Truhlík: Duda ako striedajúci nastúpi a bude chcieť niečo so zápasom urobiť. Je to dobrý hráč a môže byť platný práve na také rýchle tímy ako Dortmund, nastúpi však až po 60. minúte. Obe mužstvá zatiaľ strieľali dobre a nič nedostali, Herha v prvom kole vyhrala 2:0 a Dortmund 3:0. Bol to však len úvod, ktorý bežne nič neznamená, Borussia ale zvykne začínať leto vysokými víťazstvami v lige, pohári či aj v prípravných dueloch. Zároveň sa ale domnievam, že sa čistého konta nedočká žiadny brankár - 3:1 (bonusová otázka: nie).

Erik: Pekaríkov post na pravej strane obrany v úvode sezóny obsadil úspešne Weiser, tréner Dárdai nebude meniť víťaznú zostavu. Do nej tak len v priebehu druhého polčasu a zrejme nie na viac ako tridsať minút môže vkĺznuť Ondrej Duda. Hertha v minulej sezóne s Dortmundom v lige neprehrala, no Borussia bude pod koučom Boszom silná. BVB zdá sa bude klásť pod Holanďan väčší dôraz na držanie lopty. Herthu i vďaka tomu tentoraz zdolá - 2:0 (bonusová otázka: nie).