"Bezmenní" hráči Barcelony si poradili s bezzubým Betisom
zdroj: TASR/AP

Výsledky stretnutí prvého kola španielskej La Ligy

PONDELOK

Futbalisti Levante zdolali v pondelňajšom domácom stretnutí úvodného kola najvyššej španielskej súťaže Villarreal 1:0.

Levante - Villarreal 1:0 (0:0)
Gól: 88. Morales (z 11 m)

Zdroj: streamable.com

NEDEĽA

Futbalisti Athletica Bilbao remizovali v nedeľňajšom zápase prvého kola nového ročníka španielskej La Ligy s Getafe 0:0.

Úspešne vstúpil do novej sezóny kandidát na titul FC Barcelona. Katalánsky veľkoklub si na Camp Nou poradil s Betisom Sevilla 2:0 vďaka dvom zlepeným gólom v závere prvého polčasu. Na vlastný gól rumunského legionára Alina Toscu v 36. minúte nadviazal o tri minúty Sergi Roberto. Hostia boli v útoku bezzubí, na domácu bránu nevyslali jedinú priamu strelu.

Zápas sa hral za sprísnených bezpečnostných opatrení po štvrtkovom teroristickom útoku v Barcelone a v meste Cambrils, pri ktorom zomrelo štrnásť ľudí. Futbalisti Barcelony mali na dresoch namiesto svojich mien nápis Barcelona. Týmto gestom si uctili obete teroristického útoku.

Athletic Bilbao - Getafe 0:0
ČK: 66. Guerrero (Getafe)

FC Barcelona - Betis Sevilla 2:0 (2:0)
Góly: 36. Tosca (vl.), 39. Roberto

zdroj: streamable.com

SOBOTA

Futbalisti Celty Vigo prehrali v úvodnom sobotňajšom zápase 1. kola španielskej La Ligy s Realom Sociedad San Sebastian 2:3. Slovenský stredopoliar Stanislav Lobotka nastúpil za Celtu v 76. minúte za stavu 2:1 a absolvoval súťažný debut v drese galícijského tímu. Domáci dvakrát viedli po góloch uruguajského útočníka Maximiliana Gonzaleza, no Baskom sa podarilo otočiť nepriaznivý vývoj.

Atletico Madrid iba remizovalo na pôde Girony 2:2. Nováčik začal proti favoritovi bez rešpektu a v 25. minúte viedol 2:0 po dvoch zlepených góloch Uruguajčana Cristiana Stuaniho. Hostia si ešte viac skomplikovali situáciu vylúčením Antoina Griezmanna. V záverečnej štvrťhodine však napokon zachránili aspoň bod po presných zásahoch Angela Correu a Joseho Gimeneza.

Celta Vigo - Real Sociedas San Sebastian 2:3 (1:1)
Góly: 22. a 50. Gomez - 33. Oyarzabal, 80. Juanmi, 88. Jose (11 m)
Lobotka
nastúpil za Celtu v 76. minúte

Girona - Atletico Madrid 2:2 (2:0)
Góly: 22. a 25. Stuani - 78. Correa, 85. Gimenez, ČK: 67. Griezmann (Atletico)

FC Sevilla - Espaňol Barcelona 1:1 (1:1)
Góly: 26. Lenglet - 35. Baptistao, ČK: 84. Banega (Sevilla)

PIATOK

Úspešný vstup do nového ročníka španielskej La Ligy majú za sebou futbalisti Valencie, ktorí v piatkovom súboji 1. kola zdolali Las Palmas 1:0. O triumfe "netopierov" rozhodol v 22. minúte taliansky útočník Simone Zaza, hostia dohrávali takmer hodinu bez vylúčeného chorvátskeho stredopoliara Alena Haliloviča. V druhom kole čaká na Valenciu tvrdší oriešok - predstaví sa na pôde úradujúceho majstra Realu Madrid (27. augusta).

Valencia CF - UD Las Palmas 1:0 (1:0)
Gól: 22. Zaza, ČK: 33. Halilovič (Las Palmas)