ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Personálne zmeny v Akadémii Slovana, Kitku nahradí nový muž
zdroj: skslovan.com

Personálne zmeny v Akadémii Slovana, Kitku nahradí nový muž

V mládežníckych tímoch bratislavského Slovana prišlo na začiatku sezóny k niekoľkým personálnym zmenám. Vymenovaná bola aj náhrada za Borisa Kitku, ktorý, ako sme informovali, v Slovane po sezóne skončil.

Ústrednou postavou týchto zmien je kormidelník Vladimír Gála, ktorý bol po úspechoch s mládežníckymi tímami U15 a U16 povýšený na post nového šéftrénera mládeže a zasadne aj na lavičku kategórie staršieho dorastu (U19). Na starosti bude mať koordináciu všetkých mládežníckych výberov. „Forma tréningového procesu či herné systémy mládežníckych tímov už boli nastavené za môjho predchodcu Borisa Kitku a ja sa budem snažiť pokračovať v tom, čo fungovalo. Keď sa niečo bude dať zlepšiť, budeme hľadať cestu, ako to urobiť. Po rokoch, ktoré som v Slovane strávil, si tento posun veľmi vážim. Pre mňa nie sú ani tak dôležité víťazstvá či úspechy, ale to, aby sa moji zverenci o dva či tri roky uplatnili v mužskom futbale,“ priniesla klubová webstránka prvé slová novovymenovaného muža.

Gála doviedol v posledných dvoch sezónach k víťazstvám v ligovej súťaži kategóriu U16 (ročníky 2000 a 2001) a predtým získal majstrovský titul s kategóriou U15 (ročník 1999). V máji 2017 vyhral mladší dorast pod jeho vedením Memoriál Petra Dubovského. „Vladimír Gála počas dlhoročného pôsobenia v Slovane Bratislava preukázal svoje odborné i ľudské kvality. So svojimi zverencami dosahoval dobré výsledky a predovšetkým ich rozvíjal po hernej stránke, čo je pri mládeži najdôležitejšie,“ vyhlásil k zmenám viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Odporúčame

HOKEJ.sk