ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prešov má nového hrdinu, Šoltis apeluje na vedenie: Potrebujeme posily
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Prešov má nového hrdinu, Šoltis apeluje na vedenie: Potrebujeme posily

V dvoch zápasoch na "domácej" pôde v Poprade nezískal Prešov ani bod a inkasoval deväť gólov. V dvoch dueloch na ihriskách súperov je zatiaľ stopercentný. Po šokujúcom triumfe v Žiline ovládol aj východniarske derby v Michalovciach.

Zemplínčania sa do domovského stánku vrátili po dlhých deviatich mesiacoch. Zrekonštruovanú arénu s novým kobercovým trávnikom hodlali pokrstiť ziskom troch bodov, no tento cieľ sa im splniť nepodarilo. Žlto-modrým zápas absolútne nevyšiel a napokon boli radi, že inkasovali iba raz.

Návrat domov im zväzoval nohy

"Chceli sme vyhrať, dlho sme nehrali doma, tešili sme sa. Paradoxne, možno práve to nám zväzovalo nohy. Akosi nám to nešlo. Je to škoda, chceli sme konečne streliť gól a získať prvé body v sezóne," nechal sa počuť kapitán Michaloviec Igor Žofčák a na margo výkonu svojho tímu dodal: "Robili sme lacné chyby, potom sa to všetko nabaľovalo, už sme si neverili. Lacné straty lôpt. Súper mal obrovské šance, pokojne mohol dať ďalšie dva či tri góly. My sme hrali len po šestnástku, bez vyložených šancí. Musíme sa zomknúť a zamakať. Potrebujeme začať strieľať góly."

Igor Žofčák hlavičkuje
Michalovčania sa po deviatich mesiacoch vrátili do domovského stánku, ani tam sa im však nepodarilo skórovať (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Po deviatich mesiacoch zavítalo na michalovský štadión viac než 2500 divákov. Domáci hráči ich však nepotešili. "Chýba nám ľahkosť v ofenzíve, moment prekvapenia, väčšia agresivita i skúsenosti. Bez gólov sa vyhrávať nedá. Neteší to mňa ani hráčov. Musíme dať hlavy hore a pracovať s tým, čo máme. Hlavne nesmieme ísť psychicky dole. Treba veriť, že keď dáme gól, tak sa chytíme," povedal na tlačovej konferencii kormidelník MFK Anton Šoltis, ktorý priznal, že jeho káder potrebuje posily: "Ja na vedenie apelujem už dosť dlho. Verím, že sa niečo udeje a prinesieme nie jedného, ale dvoch či troch hráčov. Naši mladí chlapci sú šikovní, ale skúsenosti ničím iným nenahradíte. Máme však isté klubové možnosti. Náš káder je však užší a treba ho rozšíriť."

Víťazný návrat kapitána

Hrdinom Šarišanov bol útočník Roland Černák. V Žiline strelil dva góly, v Michalovciach aj jeden stačil na zisk troch bodov. "Tri body sú zaslúžené. Mohol som síce streliť aj viac gólov, no tri body sú tri body, to sa cení," hovoril dvadsaťročný útočník, ktorý sa v minulosti nepresadil v Dunajskej Strede. V Prešove sa mu darí. "Som spokojný, že pravidelne nastupujem do zápasov. V mužstve je dobrá atmosféra, herne sa nám celkom darí. Zatiaľ spokojnosť,"poznamenal rodák z Trebišova.

Sviarchynski, Černák
Hrdinom Tatrana Prešov sa aj v druhom zápase na pôde súpera stal mladý útočník Roland Černák (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Po dlhých ôsmich mesiacoch sa do zostavy Tatrana vrátil kapitán Patrik Jacko: "Teším sa z návratu, no ešte viac z výsledku. Pred zápasom si spomenul, že posledný duel som odohral v decembri minulého roka proti Podbrezovej. Prešlo osem mesiacov. Veľmi som sa na návrat tešil. Som rád, že som zdravý, že som odohral dobrý zápas, a že máme dôležité tri body."

Ani skúsený zadák si nedokáže vysvetliť, prečo sa jeho tímu na ihriskách súperov darí viac než doma. "Keby sme vedeli v čom to je... Vždy hráme na maximum, každý duel je pre nás dôležitý. Raz to vyjde, raz nie. Určite ale urobíme všetko pre to, aby sme už konečne vyhrali aj v Poprade," sľubuje 24-ročný obranca. Pred návratom domov však ešte Šarišanov čaká náročný duel na ihrisku Zlatých Moraviec. "V lige niet slabého súpera. Zlaté Moravce sú silné, dobre sa posilnili. Ale my tiež. Noví chlapci zapadli do kolektívu. Bude to dobrý zápas. Chceme domov priniesť nejaké body. Dnes sa ešte potešíme, od pondelka sa začneme pripravovať na ViOn," uzavrel Patrik Jacko.

Danko, Jacko
Do zostavy Tatrana Prešov sa po ôsmich mesiacoch vrátil kapitán Patrik Jacko (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk