ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Madridský talizman “Zizou“ predĺžil kontrakt
zdroj: TASR/AP

Madridský talizman “Zizou“ predĺžil kontrakt

Šéfom lavičky Realu Madrid bude aj počas najbližších troch rokov osvedčený Zinedine Zidane. Skúsený Francúz si novú zmluvu s takmer dvojnásobne vyšším zárobkom vyslúžil po vydarenej jeden a pol ročnej stáži, ktorá z neho spravila štvrtého najúspešnejšieho trénera klubovej histórie.

Keď sa v polovici sezóny 2015/2016 rozhodlo vedenie Realu Madrid ukončiť spoluprácu s Rafaelom Benítezom a nahradiť ho Zinedinom Zidanom, mnohí považovali tento krok zo strany vedenia za risk. Aj napriek tomu, že si francúzska legenda a niekdajšia hviezda “pusiniek“ post trénera vyskúšala na lavičke B-éčka Realu, podľa mnohých odborníkov nemala potrebné skúsenosti na to, aby viedla aj výstavnú skriňu moderného futbalu, a teda prvý tím.

98688
Zinedine Zidane trénoval Real Madrid Castilla jeden a pol roka (foto: TASR/AP)


Avšak, dvadsať mesiacov dokázal 45-ročný Francúz predvádzať nekompromisnú honbu za úspechmi, ladnú ako prvotriedny balet. Šesť titulov hovorí jasnou rečou – Zidane je mužom na správnom mieste. So svojimi hráčmi sa postaral o takú sériu neporaziteľnosti, akú kroniky madridského celku nepamätajú. Spanilá jazda na lavičke úspešného obhajcu titulu v Lige majstrov či kráľa La Ligy vyšvihla rodáka z Marseille na štvrtú priečku historicky najúspešnejších koučov “bieleho baletu“.

O talizman v podobe rekordného držiteľa ocenenia Onze d'Or vedenie “Los Blancos“ rozhodne nechce prísť, a preto si jeho služby poistilo novým, trojročným kontraktom. “Môj príbeh v Reale Madrid je o niečom viac, než len o zmluvách a podpisoch,“ prehlásil Zidane, ktorého plat sa až do roku 2020 takmer zdvojnásobil. Zatiaľ čo doteraz si za rok prišiel na peňažnú sumu v hodnote 4,35 milióna eur, nová “výplatná páska“ bude v sebe niesť číslo približujúce sa ôsmim miliónom.

90895
Zinedine Zidane po zisku titulu v Lige majstrov (foto: TASR/AP)


Konkrétna výplata však bude závisieť od výsledkov tímu. “Som rád, že môžem byť súčasťou tohto tímu, ale zmluva ešte nič neznamená. Môžete ju uzavrieť aj na desať či dvadsať rokov. Uvedomujem si, kde som a čo mám robiť. Môže sa pokojne stať, že o rok tu už nebudem pôsobiť. Nikdy sa však nebudem hádať ja s Realom alebo naopak,“ uvedomelo komentoval majster sveta z roku 1998.

Aj keď po skončení uplynulej sezóny panovala na Santiago Bernabéu Stadium spokojnosť, hráči a ani trénerský štáb rozhodne nemajú v pláne poľaviť. Už v súčasnej dobe zahájil Real Madrid lov na trofeje triumfom nad Manchestrom United v rámci Superpohára. “Veľmi ma teší dôvera, ktorú mi Real prejavuje. Rovnako mi robí radosť spolupráca s realizačným tímom. Naše ciele sa nemenia. Chceme vyhrávať každý duel a získať každú trofej. Veľmi si našu prácu užívame,“ prezradil na záver tlačovej konferencie “Zizou“.

Zdroj: goal.com

Najnovšie z klubu: Real Madrid

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk