ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hrdina Hroššo vďačí za výhru Ivančíkovi. Galádov cieľ: Návrat diváka do súťaže
zdroj: Jozef Bedej

Hrdina Hroššo vďačí za výhru Ivančíkovi. Galádov cieľ: Návrat diváka do súťaže

5 135 – takéto číslo vypustil do éteru miestny hlásateľ. Návšteva, akú si mimo Dunajskej Stredy veľa klubov už dlho nepamätá. Eufória nováčika spod Zobora dobre vplýva na štatistické ukazovatele ligy.

Naoko možno nepôsobili tribúny oveľa plnšie ako proti Žiline, číselne sa však návšteva značne zvýšila a do vypredania štadióna už veľa lístkov neostávalo. „Atmosféra to bola senzačná, išlo nám presne o to, aby sa nitriansky i slovenský divák vrátil do súťaže. My v Nitre sa budeme vždy snažiť prilákať ľudí takýmito výsledkami a výkony budeme postupne zlepšovať. Prial by som si, aby sa to dialo na všetkých štadiónoch na Slovensku,“ nechal sa počuť domáci kormidelník Ivan Galád.

Ivan Galád (Nitra) lavička
foto: Jozef Bedej

Za rozprávkový štart nováčika môžu vďačiť domáci najmä Lukášovi Hroššovi. Skúsený brankár si síce vlastné štatistiky nevedie, ale aktuálnu sériu 360 minút isto drží v podvedomí. „Je to skvelá vizitka celého mužstva, nielen mňa. Dôležité je víťazstvo, keby to skončilo 0:0, v tabuľke by to nevyzeralo tak dobre. Pri zákroku som mal trochu šťastia, dôležitý bol strelený gól, ktorý vyplynul zo súhry celého mužstva a som rád za Andyho (Ivančíka), že rozhodol. Hráme obetavo, na doraz a každým zápasom pridávame väčšiu kvalitu i sebavedomie,“ povedal spokojne po zápase.

Možno ani on sám nečakal, ako si zachytá po červenej karte pre Miloša Nikoliča po 54. minútach duelu. Odvtedy paradoxne zobrali opraty do rúk hostia a Hroššo musel dirigovať obranu a predviesť aj bravúrny zákrok. „Vždy je to špecifické, keď druhé mužstvo dostane červenú. Troška sme sa stiahli, báli sme sa. Koniec by sme si mali ustrážiť viac, zväzovalo nám nohy, že sme už nechceli inkasovať. Škoda, že sme nedotiahli do úspešného konca žiadnu akciu, lebo ak by sme pridali druhý gól, tak pred týmito super fanúšikmi by sme zvládli záver lepšie a viacgólovo,“ dodal brankár Nitry.

Nitra fanúšikovia tribúna
foto: Jozef Bedej

Za kalendárny rok zaznamenala Nitra stále iba jednu prehru. Prvé miesto v tabuľke, ktoré obsadia na minimálne dvadsaťštyri hodín, jej zariadil najmä Andrej Ivančík, ktorý iba niekoľko sekúnd po začatí druhého polčasu zužitkoval dobrú hlavičku Filipa Balaja. Ide o šiesteho strelca šiesteho nitrianskeho gólu. „Je dobré, že sme si to podelili a vždy dá gól niekto iný. Dôležité je, že zásahy pribúdajú, nie to, kto ich strelí. Základ úspechu je však v tom, že neinkasujeme. Máme výborného brankára i defenzívu,“ oplatil kompliment spoluhráčom skromný autor jedenástich gólov v minulej sezóne.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk