ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jarábek o rozhodcovi Marhefkovi: Zasran, ktorý nemá na Fortuna ligu
zdroj: Jozef Bedej

Jarábek o rozhodcovi Marhefkovi: Zasran, ktorý nemá na Fortuna ligu

Za hviezdu stretnutia bol po záverečnom hvizde vyhlásený domáci obranca Macdonald Niba. Po zápase sa však skloňovalo iné meno – Boris Marhefka. Tridsaťročný arbiter kontroverznými verdiktami rozvíril vášne a po stretnutí sa hlasy z oboch táborov zhodli, že takéto výkony rozhodcov nepatria do najvyššej súťaže.

Regionálne derby splnilo očakávania veľkého duelu. Malo všetko – emócie, nasadenie, patričnú kulisu a napokon aj víťaza. Žiaľ pre zverencov Juraja Jarábka to oni neboli. „Veľmi sme sa tešili na tento zápas, atmosféra na tribúnach bola výborná a zápas mal určitú kvalitu. Škoda inkasovaného gólu po našej stopérskej chybe, keď najprv Dobrotka prehral hlavičkový súboj a následne Nikolič neskoro zakrižoval útočníka súpera. Potom prišlo vylúčenie, ktoré bolo absolútne nespravodlivé, ale naštartovalo nás. Boli sme v tejto fáze lepším tímom a Nitra môže ďakovať Hroššovi, remíza by bola spravodlivejšia, ale taký je futbal,“ prijal športovo prehru tréner hostí Juraj Jarábek.

Cez zápas sa nakričal dosť aj on, ak nie na svojich zverencov kvôli taktike, tak na kontroverzného rozhodcu Borisa Marhefku či štvrtého arbitra Petra Vlčeja. Aj keď kormidelník uznáva chyby svojho tímu a zverencov, negatívnemu hodnoteniu tentoraz podrobil aj banskobystrického rodáka. „Už nám pískal zápasy niekoľkokrát a existuje aj nejaké právo veta. Vážime si všetkých rozhodcov, je ich veľa vynikajúcich aj na Slovensku, ale podľa môjho názoru pán Marhefka vonkoncom nespĺňa kritériá ligového rozhodcu. Ostrohy by mal zbierať niekde inde, nemá pokoru a správa sa ako arogantný zasran. Obdobné výkony rozhodcov by v najvyššej súťaži nemali nastávať,“ nechal sa počuť za azda všetkých aktérov duelu Jarábek.

Diskutabilné výsledky rozčertili lavičku hostí

Veľmi zaujímavé slová smerom k Borisovi Marhefkovi povedal tréner aj krátko po záverečnom hvizde pre televíziu 213. Podľa jeho slov mal mať hlavný rozhodca inštrukcie a predviedol zameraný výkon proti ViOn-u: „Nechcem znižovať výkon Nitry, ale je smutné, že je štvrté kolo a rozhodca takto odpíska zápas. Je to smutné. Je mi to ťažké povedať, ale poviem to – keď hráči prídu do šatne a plačú, že Marhefka im povedal, že má inštrukcie, tak potom neviem, o čo v našej lige ide.“

Hodnotenie trénerov pre televíziu 213

Po spomínanej červenej karte zišiel z ihriska dole jeden z najaktívnejších hráčov hostí Cleber, na ofenzívnej sile hostí to však paradoxne neubralo a zatlačili jedenástich mužov Nitry do obrannej ulity. „Museli sme vyriešiť stopérsky post, prešli sme na formáciu 3 – 4 – 2 a oplatilo sa to. Niečo sme urobiť museli, pasovali nám do systému Orávik i Cléber a keďže z hľadiska kondície vieme, že Orávik zvládne odbehať viac a čakali sme, že sa v desiatich nabeháme, tak sme sa rozhodli takto,“ zhrnul taktické zámery tréner.

Boris Marhefka, Dušan Hrčka a Peter Kováč rozhodca
Rozhodcovská trojica - Boris Marhefka, Dušan Hrčka a Peter Kováč. (foto: Jozef Bedej)

Smútok z diania i výsledku neskrýval ani kapitán ViOn-u. „Výsledok nás mrzí, boli sme lepším mužstvom. Paradoxne sme po vylúčení hrali lepšie, domáci sa strachovali o výsledok. V hre v rovnakom počte sme však mali byť nebezpečnejší. Šance sme si vypracovali, góly sme však nedali. Verili sme, že našou kombinačnou hrou sa dostaneme za ich obranu, čo sa aj neraz podarilo, ale chýbal nám pokoj na kopačkách. Vždy na stotinu sekundy pri zakončení zaváhame a prešvihneme správnu dobu. Aj teraz, aj na Slovane sme mali na viac, v kabíne prevláda sklamanie,“ zhrnul Martin Dobrotka, ktorý sa pridal na stranu nespokojných s výkonom arbitra. „Bolo to vybičované derby ako má byť, ale pomohol tomu najmä rozhodca, ktorý začal otáčať veci. Každý nech si spraví obraz sám, no žltá karta, ktorú som dostal, hovorí snáď za všetko,“ zakončil skúsený obranca.

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk