Neymar ozdobil debut za Paríž St. Germain gólom
zdroj: TASR/AP

Výsledky stretnutí druhého kola francúzskej Ligue 1:

NEDEĽA

Najdrahší futbalista sveta Neymar sa strelecky presadil hneď vo svojom premiérovom vystúpení za Paríž St. Germain. Strelil tretí gól pri nedeľnom víťazstve 3:0 na pôde Guingampu v 2. kole najvyššej francúzskej súťaže.

Brazílčan nastúpil pri debute po rekordnom prestupe za 222 miliónov eur z FC Barcelona na ľavom krídle ofenzívnej trojice Parížanov. Ich tréner Unai Emery zvolil formáciu 4-3-3, v strede útoku bol Edinson Cavani a na opačnej strane Angel Di Maria. Neymar prihral v 62. minúte Cavanimu na gól a o dvadsať minút neskôr skóroval sám.

Štrasburg - Lille 3:0 (0:0)
Góly: 74. Martin, 82. Lienard (z 11 m), 88. Grimm. ČK: 63. Maignan (Lille)

Dijon - AS Monaco 1:4 (1:3)
Góly: 43. Said - 3., 37. a 51. Falcao, 25. Jemerson

zdroj: streamable.com

Guingamp - Paríž St. Germain 0:3 (0:0)
Góly: 52. Ikoko (vlastný), 62. Cavani, 82. Neymar

SOBOTA

Futbalisti Olympique Marseille zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase 2. kola francúzskej Ligue 1 na pôde FC Nantes 1:0. Slovenský reprezentant Tomáš Hubočan v drese hostí do hry nezasiahol.

FC Nantes - Olympique Marseille 0:1 (0:0)

PIATOK

Futbalisti Troyes uspeli v piatkovom stretnutí 2. kola najvyššej francúzskej súťaže na trávniku Nice 2:1. Rovnakým pomerom si Lyon poradil na pôde Rennes.

Nice - Troyes 1:2 (0:0)
Góly: 63. Plea (z 11 m) - 53. Niane, 85. Khaoui

Rennes - Lyon 1:2 (0:0)
Góly: 86. Bourigeaud - 57. Depay, 74. Diaz