ProFutbal.sk ProFutbal.sk

DAC ulovil talent od vicemajstra nemeckej Bundesligy!
zdroj: fcdac.sk

DAC ulovil talent od vicemajstra nemeckej Bundesligy!

Maďarský futbalový reprezentant Zsolt Kalmár prichádza do fortunaligovej Dunajskej Stredy na ročné hosťovanie z Red Bull Lipsko.

Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar je odchovancom ETO FC Győr, pred štyrmi rokmi za zhruba jeden milión eur prestúpil do Lipska. Za A-mužstvo „Býkov“ odohral vo svojej premiérovej sezóne 21 zápasov. Nasledujúce tri ročníky strávil v rezerve Red Bullu a na hosťovaniach v FSV Frankfurt a dánskom Bröndby, kde však nedostával dostatok príležitosti. Jeho ďalšou zastávkou bude DAC. 

Na Žitnom ostrove sa pokúsi svoju sľubne rozvíjajúcu sa kariéru nasmerovať za úspechmi. „Veľmi ma teší, že som sa stal súčasťou tohto výnimočného klubu. Myslím si, že DAC má veľmi smelé plány do budúcnosti a ja verím, že budem ich súčasťou a dosiahneme spolu veľké úspechy,“ vyjadril sa tesne po podpise zmluvy najnovší hráč v košiari trénera Rossiho.

Najväčší úspech dosiaľ zažil hráč v rodnom Maďarsku, kde sa mu v sezóne 2012/13 podarilo získať maďarský titul. Kalmár dlhodobo patrí aj do reprezentačných výberov Maďarska. V roku 2014 sa zúčastnil s tímom U19 na európskom šampionáte, v troch zápasoch skupiny zaznamenal jeden presný zásah, rovnako ako jeho spoluhráč a tiež futbalista DAC-u Bence Mervó. Gólový úspech zopakoval aj o rok neskôr na MS U20. Ani v jednom prípade však Maďari nepostúpili zo skupiny. Za seniorský výber debutoval 22. mája 2014, v remízovom dueli s Dánskom (2:2), dovedna si dosiaľ pripísal v najcennejšom drese deväť štartov.

Kalmár bude v dunajskostredskom klube obliekať dres s číslom 13. „Už nejaký čas sme pracovali na príchode Zsolta a som rád, že naša snaha sa vyplatila a môžeme ho privítať v klube. Sme presvedčení, že Zsolt bude skvelým prínosom pre náš tím a touto cestou by som mu chcel zaželať všetko dobré v našom žlto-modrom drese,“ povedal Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC pre klubový web.

Najnovšie z klubu: Leipzig

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk