ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Van Kessel odmietol účastníka Európskej ligy. Strácam sa v tom, vraví Grygera
zdroj: TASR

Van Kessel odmietol účastníka Európskej ligy. Strácam sa v tom, vraví Grygera

Situácia okolo extrenčianskeho kanoniera Gina van Kessela opäť plní novinové titulky u našich českých susedov. Z prakticky istej dohody s českým Zlínom vzišlo a najhoršia posila Slavie Praha za posledných niekoľko rokov hľadá iný angažmán.

Avizované hosťovanie, ktoré sa naťahovalo niekoľko mesiacov, napokon padlo úplne v poslednej chvíli. V Zlíne už začínali vyrábať dresy s jeho menom a číslom, rátali, že v nedeľu nastúpi do ligového duelu. „Už som z toho vyčerpaný a strácam sa v tom,“ krútil hlavou manažér Zlínu Zdeněk Grygera. Rýchlonohý Holanďan nedoriešil včas všetky náležitosti so Slaviou a angažmán na Morave si rozmyslel, hoci ho agent a otec v jednej osobe ho presviedčal o opaku. Van Kessel by však radšej zamieril do treťoligového anglického klubu Oxford United. Ani ponuka z tohto klubu ale nie je istá.

V pondelok sa už po celom Česku hovorilo o dohode ako o spečatenej, v utorok mal byť reprezentant Curacaa oficiálne predstavený verejnosti a mal absolvovať prvý tréning. „Bolo nám povedané, že medzi hráčom a Slaviou nie je všetko vyriešené,“ uviedol Grygera po dlhotrvajúcich jednaniach. Viac času už strácať nechcú. „Už do toho nevstupujeme. Čo by sa muselo stať, aby Gino prišiel? Asi zázrak,“ povzdychol si bývalý český reprezentant, naďalej pilne hľadajúci nové posily do mužstva. Informácie priniesol iSport.cz. Do kádra prišiel v zime aj Podbrezovčan Pablo Podio, momentálne sa dostáva zo zápalu pľúc. Dres Fastavu oblieka aj Slovák Róbert Matejov.

Najnovšie z klubu: Zlín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk