ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šelma sa gigantov nezľakla, Škriniar si v Miláne buduje povesť
zdroj: inter.it

Šelma sa gigantov nezľakla, Škriniar si v Miláne buduje povesť

Je silný a veľmi pozorný, nikdy nepoľaví v ostražitosti. Jeho veľkou zbraňou je, že výborne číta hru. Je ako divá šelma. Týmito slovami okomentoval kormidelník milánskeho Interu Luciano Spalletti výkony obrancu Milana Škriniara, ktorý sa v lete stal najdrahším slovenským futbalistom v histórii. V príprave pred novou sezónou dokazuje, že z neho môže vyrásť svetovo uznávaný stopér.

Rodák zo Žiaru nad Hronom zatiaľ síce odohral len prípravné zápasy, no v súbojoch Medzinárodného pohára majstrov proti gigantom ako Chelsea, Bayern Mníchov či Lyon si počínal suverénne. Vyšiel mu aj posledný zápas proti Villarrealu. Všetky štyri spomenuté stretnutia so Škriniarom v zostave Inter vyhral, pričom v nich inkasoval iba dva góly.

So zápasmi proti Bayernu Mníchov a Chelsea som bol so sebou najspokojnejší. Odohral som ich totiž celé, oba sme vyhrali a ako mužstvo sme podali dobrý výkon," rozhovoril sa pre futbalsfz.sk 22-ročný stopér, pre ktorého nie je problém nastúpiť ani na poste defenzívneho záložníka. V Interi zatiaľ hráva v srdci obrany po boku skúseného Brazílčana Mirandu. „Je to veľmi skúsený obranca, ktorý výborne diriguje našu obranu. Aj na tréningoch sme vedľa seba a je to fajn, pretože sa môžem od neho veľa naučiť. Ale hral som aj s inými chalanmi a myslím si, že aj s nimi bola moja súhra v pohode.“

zdroj: Skvelý výkon Milana Škriniara v zápase proti Villarrealu (zdroj: Twitter)

Ešte na jeseň 2015 si na seba obliekal dres Žiliny, v zime prišiel prestup do Sampdorie Janov a po roku a pol presun do milánskeho Interu. Kariéra Milana Škriniara má stúpajúcu tendenciu. „Taký je futbal, niekomu sa to podarí rýchlejšie, inému to trvá dlhšie. Ja som mal to šťastie, že u mňa to všetko išlo rýchlo a vďačím za to aj faktu, že sa mi vyhýbali zranenia. Veľmi si želám, aby som bol aj naďalej zdravý a aby som v Interi pravidelne hrával, urobím preto maximum. Som za to, kam som sa dostal, veľmi vďačný a šťastný," prezradil a následne bližšie priblížil niečo z kuchyne slávneho talianskeho klubu: „Je vidieť, že v Interi to ešte viac žije futbalom. Všetko je tu na oveľa väčšej profesionálnej úrovni. Nielen v starostlivosti o nás hráčov, ale aj chalani samotní sú v tomto smere vpredu. Vidieť to v tom, ako sa pripravujú na tréning, čo všetko pred ním robia a ako sa naň maximálne sústredia. A aj na tréningu je to vyšší level. Rozdiel je aj v prístupe. Zatiaľ, čo v Janove som si byt hľadal sám, tu mi pomohol klube. Dnes už bývam vo svojom, spolu s priateľkou Barborou a našim psíkom Bellou. Mám svoje pohodlie a môžem sa koncentrovať iba na futbal."

zdroj: Slovenský reprezentant sa nezľakol ani hviezd mníchovského Bayernu (zdroj: Twitter)

Dobre stavaný zadák debutoval v seniorskej reprezentácii v máji 2016 pri víťazstve nad Gruzínskom. Do júnových majstrovstiev Európy v Poľsku bol súčasťou národného tímu do 21 rokov, dnes je už ale plne k dispozícii kormidelníkovi A-tímu Jánovi Kozákovi. K jeho deviatim repre štartom tak s najväčšou pravdepodobnosťou rýchlo pribudnú ďalšie. Zvlášť v aktuálnej situácii, keď sa v najbližšom kvalifikačnom súboji o postup na majstrovstvá sveta budeme musieť zaobísť bez stabilnej stopérskej dvojice Martin Škrtel - Ján Ďurica.

„Zostava je vecou trénera Kozáka, on rozhodne, kto bude hrať v základe a na akom poste. Pre nás je veľkou škodou, že nebudú hrať Maťo s Janom, pretože sú to opory našej defenzívy a zároveň patria k osobnostiam mužstva. Na druhej strane situácia je taká, že sa budeme musieť bez nich zaobísť. My sa budeme snažiť ich nahradiť čo najlepšie a tak, aby sme boli proti Slovincom úspešní. Naši tréneri mali doteraz pri výbere zostavy šťastnú ruku, vždy ju zvolili správne a ja verím, že tomu bude tak aj teraz a my po spomínanom dvojzápase budeme mať stále postup na MS vo vlastných rukách," zaželal si v rozsiahlom interview pre futbalsfz.sk Škriniar, ktorý si v milánskom Interi vybral dres s číslom 37, keďže jeho trojka i šťastná sedemnástka už boli obsadené.

Milan Škriniar
Milan Škriniar by mal byť v najbližších rokoch stabilnou oporou reprezentácie (foto: TASR)

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk