ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovensku urobili fantastickú reklamu, zopakovať to chcú skôr ako o 11 rokov
zdroj: Monika Adamčiaková

Slovensku urobili fantastickú reklamu, zopakovať to chcú skôr ako o 11 rokov

Trvalo jedenásť rokov, kým do Ružomberoka opäť zavítala pohárová Európa. Aj preto boli zverenci trénera Norberta Hrnčára zväčša podceňovaní. Narozdiel od Slovana či Trenčína sa im podarilo urobiť slovenskému futbalu pozitívny obraz a solídne reprezentovali našu malebnú krajinku.

Na súpiske oproti predchádzajúcej sezóne prišlo k početným zmenám, mužstvo sa proti Vojvodine či Bergenu len formovalo. Realizačný tím však doplnil káder o ideálne typy hráčov a na ihrisku to fungovalo tak dobre, že sa Ruži skoro podarilo vyradiť účastníka anglickej Premier League. Napokon však Evertonu podľahli dvakrát 0:1. „Priznám sa, že hoci sme nedosiahli zlé výsledky, trochu to mrzí. Dlho sme držali s favoritom vyrovnaný výsledok, do ničoho sme ho prakticky nepustili a ak by sme nedostali ten nešťastný gól, mohla prísť ešte jedna šanca alebo štandardka, z ktorej sme mohli udrieť,“ lamentoval po zápase Dominik Kružliak, ktorý do duelu nastúpil s kapitánskou páskou.

Napriek tomu, že v minulej sezóne podávali Liptáci výborné výkony, nedajú sa ani porovnať s tými, ktoré predviedli proti hviezdnemu Evertonu. „V Európskej lige hráte ťažšie zápasy ako v slovenskej súťaži, čelíte kvalitnejším mužstvám, ktoré vás preveria naplno. Vyšvihlo nás to k výkonu, na ktorom sa dá stavať. Ak to isté predvedieme aj vo Fortuna lige, určite budeme úspešní. Je to však len na nás, na každom jednom z tímu,“ upozorňuje dvadsaťjedenročný odchovanec klubu spod Čebraťu, ktorý zvádzal nepríjemné súboje s Wayneom Rooneym i ďalšími legendami obliekajúci dres ‚karameliek‘.

Ružomberok - Everton ďakovačka
Štadión ich zaslúžene vytlieskal. (foto: Monika Adamčiaková)

Medzi najlepších hráčov zápasu patril aj Peter Maslo, ktorý v zaujímavo zloženej formácii 3 – 4 – 3 pendloval po strane spolu s Erikom Danielom a výrazne a úspešne podporoval ofenzívu. „Skúšali sme to už v lige, cítim sa v tom systéme príjemne. Na súperov to platilo a na nás prakticky tiež, hrali sme dobre. Bol to vyrovnaný duel plný ostrých súbojov, oni však ukázali svoju kvalitu, keď si vypracovali azda len jednu gólovú šancu doma i vonku a z nej zakaždým skórovali,“ mykol plecami a mysľou sa hneď presunul do Dunajskej Stredy. „Musíme prepnúť na ligu, potvrdiť tie výkony víťazstvom. Oplatí sa makať, aby ste potom hrali takéto zápasy. Urobíme všetko, aby sa to zopakovalo už o rok a nie až o jedenásť,“ dodal.

Opäť vypredaný Štadión pod Čebraťom predviedol do tretice fantastickú podporu, tribúny jasali a hnali dopredu domáce mužstvo. „Chcem sa ľuďom naozaj úprimne poďakovať, že prišli. Vytvorili parádnu atmosféru, pre nás to boli nezabudnuteľné chvíle,“ povedal Peter Maslo, na ktorého nadviazal Kružliak: „Takéto prostredie, ktoré tu vytvorili fanúšikovia, som azda ešte nezažil. Bol zážitok hrať pred takým publikom,“ dodal na záver mladý stopér.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Everton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk