ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Za jeden rok sa slovenský štadión zmenil na nepoznanie
zdroj: facebook/Mesto Žiar nad Hronom

Za jeden rok sa slovenský štadión zmenil na nepoznanie

Z niekdajšieho štadióna spartakiádneho typu sa stalo športovisko druhej kategórie UEFA. Modernizácie sa dočkali staré tribúny, rozbúraná hracia plocha i zdemolované zázemie. V Žiari nad Hronom sa môžu pýšiť krásnym novým futbalovým stánkom, kde by mal čoskoro hrať druhú najvyššiu súťaž FK Pohronie.

Slávnostné otvorenie futbalového štadióna sa uskutoční v sobotu 12. augusta o 16.30 hodine, odštartuje oceňovaním bývalých hráčov a od 17.00 hod. vybehnú na trávnik futbalové legendy Szilárd Németh, Samuel Slovák, Miloš Glonek, Ján Švehlík, Ladislav Petráš či Štefan Maixner a odohrajú exhibičný zápas proti žiarskym bývalým futbalistom ako Michal Páleník, Jozef Záhorec, Pavel Kutáš, Miloš Ferko, Ivan Dolinský, Peter Jankech, Stanislav Šimko, Ladislav Ivan, Peter Urgela, Jozef Rozenberg či Jozef Meliš. V rovnaký deň o 19.00 hod. začne prvý majstrovský zápas medzi FK Pohronie a Spišskou Novou Vsou. Práve počas tohto zápasu sa prvýkrát rozsvieti umelé osvetlenie štadióna.

Na svoje si prídu aj nezarytí futbaloví fanúšikovia. Súčasťou podujatia bude totiž aj krst novej knihy História žiarskeho futbalu, ktorej autorom je Milan Barniak - bývalý futbalový brankár a úspešný tréner. Pre deti budú pripravené rôzne atrakcie a súťaže. Po skončení druholigového duelu vystúpia na pripravenom pódiu speváčka Dara Rolins, rockové zoskupenie Poison Candy a špeciálnym hosťom bude skupina Campana Batucada so svojou bubnovou šou. Vstupné bude na celé podujatie 4 eurá.

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk