ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lokomotíva zbrojí, prichádza kapitán zaniknutého rivala
zdroj: fclokomotiva.sk

Lokomotíva zbrojí, prichádza kapitán zaniknutého rivala

Zdá sa, že košická Lokomotíva to s atakom na čelné priečky v druhej ligy myslí viac než vážne. Zverenci trénerského dua Rusnák - Džubara vstúpili do sezóny víťazstvom 2:1 nad Zvolenom. Na súpiske bolo viacero posíl. Pred sobotňajším duelom na pôde Popradu na ňu pribudlo ďalšie meno.

Lokomotíva na svojom klubovom webe oznámila, že sa dohodla na spolupráci s exkapitánom dnes už zaniknutého FC VSS Františkom Vancákom. "V poslednej dobe som prežíval trochu nervóznejšie obdobie, nevedel som, čo bude ďalej. Čakal som, ako sa vyvinú veci v FC VSS. Nakoniec klub zanikol, bolo to smutné obdobie. Ale musel som ísť ďalej. S trénerom Rusnákom som komunikoval už od chvíle, keď VSS v polovici júna prvýkrát vyhlásilo zánik. Ozvali sa mi aj iné kluby, no záujem zo strany Lokomotívy a trénera bol najserióznejší. Poznám v tíme viacero chalanov, Loky má ambície hrať o najvyššie priečky, čo mne vyhovuje. Preto som sa rozhodol prijať túto ponuku," prezradil v prvom interview v novom pôsobisku 23-ročný defenzívny záložník, o ktorého prejavili záujem aj prvoligové Michalovce: "Najvyššia súťaž ma lákala, no nakoniec som sa radšej rozhodol pre túto alternatívu. Som Košičan, chcem pomôcť Lokomotíve. Verím, že čo najskôr začnem hrávať a spolu sa pokúsime o to, čo sa nám podarilo v minulej sezóne s VSS."

Vancák, Kamenec
Pred rokom bol kapitán v FC VSS, dnes je hráčom Lokomotívy Košice (foto: fclokomotiva.sk)

Ako je známe, žlto-modrí v minulom ročníku ovládli druhú ligu a získali právo štartu vo Fortuna lige. Kvôli finančným ťažkostiam však klub po dlhom trápení zanikol. Oficiálne to oznámil minulý štvrtok, len deň pred štartom novej sezóny.

Vancák svojim príchodom rozšíril enklávu bývalých hráčov VSS v Lokomotíve. Okrem neho sú v klube aj Róbert Cicman, Mikuláš Tóth, František Pavúk, Nikola Ristovski, Boris Gáll či Kamil Karaš. Rivalita išla v tomto prípade bokom. "Myslím si, že momentálne už každý pochopil, že v Košiciach je už len jeden klub. Už to nie je o rivalite, ale o tom, že chceme zostať doma a pomôcť Lokomotíve. Lokomotíva prišla s ponukou, dohodli sme sa. Po zániku VSS to už nevnímam ako rivalitu," vysvetlil svoj postoj 175 centimetrov vysoký záložník.

Vancák, Otubanjo
Dvadsaťtriročný defenzívny záložník verí, že si vybojuje miesto v základnej zostave (foto: mskzilina.sk/Ján Mintál)

Hoci vo VSS bol kapitánom a lídrom tímu, v Lokomotíve ho čaká ťažký boj o miesto v zostave. Práve v stredovej formácii má košický klub najväčšiu kvalitu, čo si Vancák dobre uvedomuje. "Je pravda, že na mojom poste je veľa hráčov, no to je pre mňa len motivácia navyše, aby som sa prebojoval do základnej zostavy a aby som čo najčastejšie hrával. Verím, že práve konkurencia v mužstve ma posunie ďalej. Trénerovi chcem dokázať, že patrím do základu. Mojím cieľom je odohrať čo najviac zápasov, pomôcť mužstvu, aby mala Lokomotíva na konte čo najviac bodov," zaželal si v rozhovore pre fclokomotiva.sk a na záver dodal, že sa na pôsobenie v novom klube teší: "Rozprával som sa s chlapcami a viem, že v Lokomotíve všetko funguje, či už po finančnej, alebo športovej stránke. Tréner Rusnák je výborný kouč, prišiel Róbert Jano st., ktorý je výborný manažér. Klub má ambície do budúcna. Teším sa, že nebudem musieť riešiť finančné záležitosti. Po psychickej stránke to pre mňa bude určite lepšie obdobie."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk