ProFutbal.sk ProFutbal.sk

"Karamelky" bez hviezdnych manierov, v Ružomberku chystajú fanzónu
zdroj: TASR/AP

"Karamelky" bez hviezdnych manierov, v Ružomberku chystajú fanzónu

Vo štvrtok večer pod Čebraťom zastane čas. Na útulný štadión MFK Ružomberok zavítajú futbalisti anglického Evertonu. Boj o postup do play-off Európskej ligy púta na Slovensku enormnú pozornosť. Liptákom odrazu fandia aj tí, ktorí doposiaľ na ich štadióne ešte možno osobne nikdy neboli.

Klub z Premier League si nesmie dovoliť zaváhanie. Ku odvetnému duelu s posledným zástupcom Fortuna ligy v pohárovej Európe pristupuje s plnou vážnosťou. Na popradskom letisku pristanú "karamelky" v stredu popoludní. Následne sa presunú na futbalový štadión v Ružomberku, kde sa poprechádzajú po ihrisku, pozrú si šatne a zázemie. "V Anglicku je zvykom, že v deň zápasu mužstvo absolvuje doobedňajší tréning. Nemajú teda tréning večer pred zápasom, ako to býva u iných klubov. V stredu večer absolvujú len oficiálnu tlačovú konferenciu, na ktorej sa zúčastní tréner Ronald Koeman a jeden skúsený hráč," priblížil pre ProFutbal.sk najbližšie plány Evertonu športový a marketingový riaditeľ MFK Ružomberok Dušan Tittel.

Wayne Rooney a spol. tak budú mať dosť času na to, aby si obzreli krásy Liptova. Aby nemuseli urputne listovať v bedekri, pripravili sme pre zahraničné hviezdy ideálne tipy na výlet.

"Predstavitelia Evertonu už pred týždňom absolvovali návštevu Ružomberka. Sedeli sme spolu viac než tri hodiny a do detailov sme prebrali príchod tímu či fanúšikov. Rozobrali sme celú infraštruktúru, následne si pozreli mesto. Vybrali si dokonca i svoj ´meeting point´, kde sa stretnú ich fanúšikovia. Everton k tomu pristúpil veľmi profesionálne. Naša spolupráca je zatiaľ výborná," pochvaľuje si Dušan Tittel a jedným dychom odhaľuje špeciálne požiadavky Angličanov: "Nie je to nič špeciálne, ide skôr o klasické veci, o ktoré žiadame aj my, keď hráme v Európskej lige na pôde súpera. Požiadali nás, aby sme im na stretnutie pripravili 50 uterákov, 20 oficiálnych zápasových lôpt, 200 fliaš vody, čerstvé ovocie, kávu, čaj, čokoládu a 5 kilogramov ľadu. Ide o štandardné požiadavky, aké máme aj my, keď cestujeme do zahraničia. Nič mimoriadne. Komunikácia medzi nami je zatiaľ bezproblémová. Snažíme sa o to, aby sa na Slovensku, resp. v Ružomberku cítili fajn."

Everton radosť
Futbalisti Evertonu priletia na Slovensku v stredu popoludní. Vo štvrtok večer ich čaká dôležitá odveta 3. predkola Európskej ligy proti domácemu Ružomberku (foto: TASR/AP)


Štadión pod Čebraťom je na štvrtkovú odvetu tretieho predkola Európskej ligy beznádejne vypredaný. Vedenie klubu sa preto rozhodlo pripraviť fanzónu na námestí Andreja Hlinku, kde bude môcť väčší počet ružomberských priaznivcov spolu sledovať priamy prenos zo stretnutia. "Na zápas by sme predali aj 20-tisíc lístkov, škoda, že štadión sa nedá nafúknuť. Na zápas so Senicou prišlo necelých 1400 ľudí, teraz by prišlo aj pätnásťkrát viac. Divácky záujem je veľký, škoda, že nemôžeme uspokojiť všetkých. Keďže kapacita štadióna je štyrikrát menšia, než je záujem ľudí, rozhodli sme sa, že pre fanúšikov pripravíme fanzónu na námestí. Bude tam veľkoplošná obrazovka, zaujímavý program, bufety, obchody so suvenírmi. Tí, ktorí sa nedostanú na štadión si budú môcť v spoločnej atmosfére vychutnať zaujímavý zápas. Zdá sa, že počasie nám bude priať, takže to bude určite pekný futbalový večer," verí 50-ročný rodák z Námestova.

Dušan Tittel
Dušan Tittel prezradil, s akými požiadavkami pricestujú "karamelky" pod Čebrať (foto: TASR)

Nemilou správou pre ružomberský klub i samotných hráčov bol v ostatných dňoch ohlásený nesúhlas fanúšikovskej skupiny Concordia 1906, ktorá sa ostro ohradila voči zákazu vstupu na štadión pre jedného zo svojich členov. Z tohto dôvodu tí najskalnejší fanúšikovia Liptákov nemali svojimi hlasivkami podporovať Saparu a spol. v boji proti anglickému favoritovi. Situácia sa však v priebehu utorka upokojila a členovia Concordie budú "Ružu" vo štvrtok večer povzbudzovať priamo vo svojom sektore.

zdroj: Facebook/Concordia 1906 - Ružafans

"Osobne som počas doterajšieho pôsobenia v Ružomberku nemal s fanúšikmi z Concordie žiadny problém. Naopak, vychádzali sme si v ústrety. Faktom však je, že fanúšik nemôže napadnúť člena usporiadateľskej služby. Práve náš sektor musí byť počas domácich zápasov v poriadku. Pravidlá musíme rešpektovať všetci. Neviem si predstaviť, že by som sa ja bil vo vlastnej zóne, či už vo VIP alebo v našom sektore. Aj fanúšikovia Concordie musia rešpektovať určité pravidlá, tak, ako my musíme rešpektovať zákon o organizácii verejných podujatí. Nie je to len rozhodnutie ľudí z klubu, tieto záležitosti vyhodnocuje polícia. My musíme postupovať podľa zákona. Správanie fanúšikov musí byť na patričnej úrovni, aby sme podporili náš klub, nie bili vlastných usporiadateľov," vyjadril sa na záver Dušan Tittel pre ProFutbal.sk aj k aktuálnej téme najskalnejších priaznivcov "Ruže".

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Everton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk