ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šéf Slavie apeluje na fair play, súperovi sa ospravedlnil: Penalta to nebola
zdroj: facebook/SK Slavia

Šéf Slavie apeluje na fair play, súperovi sa ospravedlnil: Penalta to nebola

V sobotu sa podarilo začať sezónu trojbodovo obom ligovým favoritom, no zatiaľčo Viktoria Plzeň rozobrala pražskú Duklu o štyri góly, Slavia sa musela uspokojiť s chudobným domácim víťazstvom 1:0.

Trojbodový zásah zariadila nová posila Halil Altintop z pokutového kopu. Ten najprv arbiter Pavel Orel odpískať nechcel, avšak zrejme na pokyn postranného rozhodcu ukázal na biely bod. Ako však ukázali televízne zábery, lopta trafila hosťujúceho Tomáša Vondrášeka len do hlavy, a tak sa penalta zahrávať nemala. „Mrzí ma, že takáto chyba rozhodla zápas. Okradlo nás to o úspech, o bodový zisk,“ smútil po zápase čoskoro tridsaťročný obranca.

zdroj: isport.cz

Veľmi športovo sa po zápase zachoval šéf slavistického klubu Jaroslav Tvrdík. Ten bezprostredne po stretnutí napísal na svoj Twitter sympatický príspevok: „Penalta to nebola, vadí mi víťazstvo touto formou. Chceme fair-play sezónu a na dnešný zápas nemôžeme byť pyšní. Ospravedlnenie do Teplíc.“

Podobné priznania nie sú, bohužiaľ, vo futbalovom svete bežné. Slavia ním dala jasne najavo, že investori z Číny nemienia pri honbe za úspechmi klesnúť k nefutbalovým praktikám a víťaziť chcú len spravodlivo a športovo. Aj týmto krokom si určite získali srdcia niekoľkých nestranných fanúšikov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Teplice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

HOKEJ.sk