ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zachraňuje ich mestský rival, na výplaty z VSS môžu zabudnúť
zdroj: jäzva

Zachraňuje ich mestský rival, na výplaty z VSS môžu zabudnúť

Víťazný vstup do druholigovej sezóny 2017/2018 majú za sebou futbalisti Lokomotívy Košice, ktorí na domácej pôde v Družstevnej pri Hornáde zdolali Zvolen tesne 2:1. O víťazstvo modro-bielych sa postarali Kamil Karaš a Radoslav Človečko. Káder dnes už jediného klubu z metropoly východu v druhej najvyššej súťaži možno v najbližších dňoch posilnia ďalší hráči.

V základnej zostave trénerského dua Rusnák - Džubara sa objavili štyria novici. Okrem Človečka aj Ilinjo, Tata Nsah a Mikuláš Tóth. Posledný menovaný prišiel v lete do klubu spolu s talentovaným Srbom Nikolom Ristovskim z konkurenčného FC VSS. A možno nebudú jediní. Nahlas sa šepká o tom, že Loky v najbližších dňoch posilní aj minulosezónny kapitán žlto-modrých František Vancák a talentovaný stopér Michal Jonec. S tímom stále trénuje aj skúsený útočník Pavol Jurčo.

"Môžeme byť spokojní. Počas celého zápasu sme boli lepší, v prvom polčase sme súpera prakticky nepustili na našu polovicu. Potom sme si to mierne skomplikovali, inkasovali sme gól zo štandardky. Na konci to bola trošku dráma, no boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali. Dôležitý triumf," vravel po stretnutí spokojný Mikuláš Tóth, ktorý po debute automaticky bude musieť prispieť do tímovej kasy. Neodbremení ho od toho ani fakt, že niekoľko mesiacov nevidel výplatu. "Chalani mi už spomínali, že budem musieť niečo zaplatiť, hoci som sa vyhováral na to, že som už niekoľko mesiacov nedostal žiadnu výplatu. No každopádne, rád zaplatím, hlavne, že sme vyhrali. Skôr som smutný z toho, ako to s VSS dopadlo. Nie kvôli peniazom, no taký klub si nezaslúžil podobný koniec. Neviem si to vysvetliť. Samozrejme, to, že naše peniaze už nikdy neuvidíme nie je príjemné. Neviem, ako to mám teraz chápať. No teším sa, že som v Lokomotíve, kde budem mať znovu radosť z futbalu," dodal neúnavný pravý bek.

Mikuláš Tóth
Mikuláš Tóth vymenil žlto-modré farby za modro-biele. Ako priznal, už si zvykol (foto: fclokomotiva.sk)

Informácia o možnom príchode ďalších dvoch hráčov z VSS Tótha potešila. Neobáva sa, že v kabíne vzniknú dva tábory? "To určite nie. My sme medzi sebou mali stále dobré vzťahy, a to aj vtedy, keď sme hrali proti sebe. V tomto smere je všetko v pohode. Nielen mňa, ale i ostatných chalanov by potešilo, ak by k nám prišli Feri a Mišo. Boli by to pre nás posily," tvrdí 29-ročný obranca. V podobnom duchu sa vyjadril aj navrátilec do Lokomotívy Radoslav Človečko, ktorý strávil ostatný rok v Skalici: "Už teraz tu máme vyskladaný veľmi dobrý káder. Som rád, že zostal Kamil Karaš, pretože je to výborný hráč. Prišli dobré posily, Miki Tóth má na konte množstvo ligových štartov. Ak by prišiel aj Feri Vancák, určite by medzi nás zapadol. Uvidíme, ako to dopadne."

Živorili

Minuloročný kapitán VSS František Vancák pre kosiceonline.sk priznal, že jeho kroky možno budú smerovať práve do Lokomotívy. "Hovoril som s trénerom Rusnákom, ponuku z Lokomotívy zvažujem. Mám aj iné ponuky, no momentálne som najviac naklonený tej z Loky. Samozrejme, potrebujem istý čas na to, aby som sa dal kondične do poriadku. Na rozdiel od ostatných klubov sme my nemali poriadnu letnú prípravu," nechal sa počuť hráč, ktorý dotiahol VSS aj napriek mnohým problémom k majstrovskému titulu v druhej lige.

Vancák, Otubanjo
František Vancák v súboji so žilinským útočníkom Otubanjom (foto: mskzilina.sk/Ján Mintál)

Dvadsaťtriročný defenzívny záložník priznal, že napriek úspechom na futbalovom poli nemá za sebou ľahké obdobie. Majiteľ FC VSS Blažej Podolák mu dlhuje sedem výplat, ktoré už pravdepodobne nikdy neuvidí. "Oslovili sme právnikov, ale sami už myslíme na to najhoršie. Obávam sa, že sme to dohrali zadarmo. Pre všetkých je to ťažká situácia, ale asi sa budeme musieť zmieriť s tým, že sme prišli o väčší obnos peňazí. Boli sme živnostníkmi, o to je to horšie. Nielenže sme totiž nedostávali výplaty, ale my sme v podstate v mínuse. Odvody si totiž platiť musíme a išlo to z úspor. Doslova sme teda živorili," odhalil Vancák a na záver pre kosiceonline.sk dodal: "Nám hráčom na značke VSS veľmi záležalo. Pre všetkých je to veľmi smutná správa. Klub s takou históriou padol a je to stále neuveriteľné. My sme sa snažili urobiť všetko preto, aby sa košický futbal niekam posunul a počas sezóny sme podávali dobré výkony aj bez peňazí. Bohužiaľ, nestačilo to."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk