ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jakubko sa doma vracia na futbalové trávniky, posilní nováčika
zdroj: TASR

Jakubko sa doma vracia na futbalové trávniky, posilní nováčika

Bývalý slovenský reprezentant Martin Jakubko si opäť obúva kopačky a po štrnástich mesiacoch od posledného majstrovského stretnutia ohlasuje návrat.

Zakončovateľ absolvoval posledný duel v drese Ružomberka v 33. kole Fortuna ligy sezóny 2015/2016, uplynulý ročník pauzoval. Teraz ho túžba po športe opäť dostáva na zelené ihrisko, a to presne v rodnej obci. OŠK Sokol Chminianska Nová Ves, kde Martin Jakubko urobil prvé futbalové kroky, sa po postupe do šiestej ligy môže spoľahnúť na svojho hviezdneho odchovanca. „S Martinom sme sa dohodli minulý týždeň,“ prezradil pre web ObFZ Prešov tajomník klubu Pavol Kalina. „Sľubujeme si od toho značný prínos. V kabíne aj na ihrisku. Futbalový rozum, góly. To prvé, keď to raz futbalista má - čo je jeho prípad – o to nikdy nepríde. A dávať góly, všetci veríme, tiež nezabudol.“

Veľký deň pre východoslovenskú obec nastane už poslednú júlovú sobotu, keď o 12.30 hod. štartuje tradičný turnaj Memoriál Pavla Harničára, niekdajšieho prezidenta klubu a starostu obce. Okrem domácich sa ho zúčastnia tiež susedné Hermanovce, Hrabkov a výber Martina Jakubka. Prvé dva majstrovské zápasy sezóny 2017/2018 hrá Chminianska Nová Ves v domácom prostredí. „Prídu k nám Nemcovce (6. august - pozn. red.) a po nich Šarišské Dravce (13. august). Bude to pre hostí určite zážitok. A veríme, že aj pre nášho pokladníka,“ dodal s úsmevom Kalina. Ak všetko prebehne bez problémov, Jakubko si zahrá majstrovský duel po 443 dňoch.

Z obce pred Braniskom viedla cesta exreprezentanta do sveta veľkého futbalu. Cez Sabinov a Lipany, kde pôsobil ako mládežník, neskôr cez Prešov, Vranov nad Topľou a Banskú Bystricu, odštartoval svoju medzinárodne úspešnú kariéru. Účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike obliekal dresy ruských tímov FK Chimki, FK Moskva, Saturn Ramenskoje, Dinamo Moskva, Ankarm Perm. V najvyššej slovenskej súťaži hrával naposledy za Ružomberok.

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk