ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Škoda nešťastného teču, no všetko je otvorené, zhodujú sa Liptáci
zdroj: TASR

Škoda nešťastného teču, no všetko je otvorené, zhodujú sa Liptáci

Kvalitný a oduševnený výkon Ružomberčanom, žiaľ, nestačil ani na remízu. Dve obrovské šance skončili na skúsenom brankárovi Stekelenburgovi, na druhej strane sa k Evertonu priklonila šťastena pri ďalekonosnom pokuse Bainesa. Futbalisti spod Čebraťa uhrali pozitívny výsledok na pôde favorizovaného súpera, cítia však, že mohli vydolovať aj remízu.

Holandský gólman Maarten Stekelenburg veľa práce nemal, no neustále sa musel byť koncentrovaný, aby svoj tím podržal v kľúčových momentoch. A to sa mu podarilo. V 56. minúte poslal z priameho kopu center priamo na hlavu Jána Masla talentovaný stredopoliar Dalibor Takáč. Chýbalo málo.

Everton radosť
O osude duelu rozhodla tečovaná strela domáceho kapitána Leightona Bainesa (foto: TASR)

"Dali to dobre zahral, trafil som to celkom dobre. Brankár výborným zákrokom vytlačil loptu na brvno. Škoda," opísal možno kľúčový okamih stretnutia stopér Ján Maslo. O necelých desať minút strelil gól Leighton Bainesa a "karamelky" sa dostali do pohody. Jeho zásahu predchádzal nešťastný teč Erika Daniela. Ak by k nemu nedošlo, Matúš Macík by pravdepodobne strelu chytil. "Domáci mali viac z hry, mali tam nejaké náznaky šancí, no je škoda, že sme prehrali práve po takomto góle," poťažkal si J. Maslo a smoliar Erik Daniel dodal: "Je mi to ľúto, lopta sa odo mňa odrazila. Aj tak sme však uhrali dobrý výsledok do odvety."

Hoci Everton po strelenom góle ovládol hru, nakoniec môže byť za tesné víťazstvo veľmi rád. Päť minút pred koncom duelu sa totiž do dobrej streleckej pozície dostal striedajúci Miloš Lačný, lopta mu však nesadla ideálne a jeho nedôrazný pokus Stekelenburg hravo zneškodnil. "Snažil som sa tých pár minút na ihrisku využiť na to, aby som bol pre tím užitočný. Dostal som sa do šance, škoda, že to tam nepadlo. Uvidíme, ako to dopadne v odvete, stále je o čo hrať. Everton má zvučné meno, to všetci vieme. Osobne som ale od nich očakával trochu viac. Podľa mňa sme neboli taký outsider, ako mnohí očakávali," pridal svoj názor Lačný.

Kabína Ružomberka verí, že v budúcotýždňovej odvete pod Čebraťom sa ešte poslednému slovenskému zástupcovi v pohárovej Európe môže podariť zázrak. "Musíme do toho ísť s pokorou, v odvete hrať ešte lepšie ako na pôde súpera. Ktovie, možno sa stane zázrak," verí Erik Daniel. Podobné slová zvolil aj Ján Maslo: "Stále je to otvorené, doma sa určite pobijeme o postup."

Ružomberok fanúšikovia
Fanúšikovia Liptákov počas celých 90 minút neúnavne hnali svoj tím dopredu (foto: TASR)

Oporou tímu bol opäť gólman Matúš Macík. Ten hneď v úvode hasil po zlom odkope Dominika Kružliaka, na konto si pripísal i niekoľko vydarených zákrokov. "Čakali sme možno od Evertonu trochu viac, no boli sme na zápas dobre pripravení. Vedeli sme, s čím na nás súper vybehne. Zatvárali sme im strany, nemohli sa presadiť v tom, v čom sú silní. Podľa mňa sme podali veľmi dobrý výkon. Uhrali sme dobrý výsledok smerom do odvety. Škoda toho nešťastného teču, no všetko je otvorené," zhodnotil 24-ročný brankár, ktorý si doposiaľ najväčší zápas svojej kariéry užil do sýtosti: "Atmosféra bola dobrá. Na to, aká býva u nás na Slovensku, bola naozaj vynikajúca. Ďakujeme aj našim priaznivcom, ktorí nás neúnavne povzbudzovali."

Everton - Ružomberok (27.7.2017) (11 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk