ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Komárno po 40 rokoch v druhej lige, Maďari ho podporia takmer 6 miliónmi!
zdroj: Facebook/KFC Komárno

Komárno po 40 rokoch v druhej lige, Maďari ho podporia takmer 6 miliónmi!

Nepríjemná správa zasiahla druholigového nováčika KFC Komárno len týždeň pred štartom novej sezóny. Minulý štvrtok zo zdravotných dôvodov odstúpil z manažérskej funkcie Ladislav Strasser, najväčší sponzor klubu. Spolu s ním odišlo i niekoľko dôležitých hráčov. Zdá sa však, že situácia sa napokon vyriešila. Ba čo viac, vďaka podpore maďarskej vlády svitá v meste na juhu Slovenska na ešte lepšie časy.

"Vo štvrtok 20. júla v dopoludňajších hodinách zo zdravotných dôvodov odstúpil zo svojej manažérskej pozície v KFC Komárno Ladislav Strasser. Ostatní členovia vedenia klubu sa okamžite chopili práce, aby po štyridsiatich rokoch vybojovaný štart v 2. lige nebol v ohrození, v opačnom prípade by klub neminula mastná pokuta," objavil sa pred týždňom oznam na webe knfoci.sk.

Z kádra odišli členovia základnej jedenástky: Obert, Rožník, Štrbák, Haša, Čtvrtníček, Faragó či Szabó. Vedenie klubu tak v spolupráci s trénerom Petrom Zelenským musí narýchlo dopĺňať mužstvo.

"Do druhej ligy v každom prípade nastúpime. Mesto Komárno i región chceme dôstojne reprezentovať v súťaži, ktorú sme si vybojovali po dlhých štyridsiatich rokoch. Nehovoriac o postihoch, ktoré by mohli mať fatálne dôsledky pre komárňanský futbal ako taký, v prípade nenastúpenia. Už jednáme so skupinou potencionálnych sponzorov, ktorí by nás vedeli podporiť. Podľa našich súčasných možností pracujeme aj na posilách," uviedol pre MY Nové Zámky predseda KFC Juraj Baráth, na ktorého slová nadviazal tréner A-mužstva Peter Zelenský: "Obrovský obdiv patrí tým ľuďom vo vedení, ktorí to i napriek tejto neľahkej situácii, ako sa hovorí nezabalili. Bohužiaľ, futbalový život prináša aj takéto situácie, budeme musieť pracovať s tým, čo máme. Je to veľká škoda, pretože sa v Komárne vybudovalo veľmi solídne mužstvo, ktoré dosahovalo v príprave veľmi dobré výsledky a uspokojovalo ma aj herným prejavom, čo je veľmi dôležité. Trúfam si povedať, že by sme patrili medzi tú lepšiu polovicu súťaže. I tak by sme nechceli byť akýmsi fackovacím panákom, hlavne zo začiatku to však budeme mať veľmi ťažké."

Situácia sa naozaj promptne vyriešila. V utorok 25. júla mimoriadna členská schôdza KFC Komárno vzala na vedomie odstúpenie Ladislava Strassera, zo zdravotných dôvodov, z postu člena výkonného výboru. "Na uvoľnené posty boli zvolení Hajabács Gábor a Kocsis István. Vedenie klubu bolo poverené hľadaním nových sponzorov. Mužstvo sa v plnom počte a zodpovedne pripravuje na úvodný majstrovský duel v Skalici," znejú najnovšie správy z tábora druholigového nováčika.

Štadión KFC Komárno
Štadión KFC Komárno nutne potrebuje rekonštrukciu. Peniaze na nový trávnik a tribúnu klubu poskytne maďarská vláda (foto: komaromonline.sk)

Podpora z Maďarska

Ďalšou vzpruhou pre KFC je najnovšia informácia o podpore klubu zo strany maďarskej vlády. Tá vyčlenila 3 miliardy forintov, čo je asi 10 miliónov eur, na podporu futbalových klubov a to nielen v Maďarsku, ale aj za jeho hranicami. Zaujímavé je to, že viac ako polovicu z tejto sumy, presne 5,9 milióna eur, posielajú do Komárna prostredníctvom Maďarského futbalového zväzu. Ako prvé o tom informovalo periodikum Magyar Nemzet. Vo svojom večernom spravodajstve sa na situáciu bližšie pozrela TV JOJ.

Predstavitelia Komárna majú zatiaľ informácie len z médií, žiadne podrobnosti zatiaľ maďarská vláda nezverejnila. Klub len pred troma mesiacmi požiadal tamojšiu vládu o dotáciu v rámci avizovanej cezhraničnej výpomoci. Pred troma týždňami mesto navštívila zástupkyňa maďarskej vlády. Podmienkou na výpomoc bolo, aby futbalový klub pôsobil v celoštátnej súťaži.

"Môžeme sa len tešiť, je to niečo úžasné. Je tu čo robiť, hlavná tribúna bola skolaudovaná v roku 1996, ovál okolo ihriska bol daný do užívania v roku 1961, odvtedy sa tu nič podstatné neudialo. Zástupkyňu maďarskej vlády som previedol po futbalovom štadióne i ďalších našich strediskách. No to, že odpoveď príde tak skoro som vôbec nečakal. U nás to všetko trvá trochu dlhšie," povedal pre TV JOJ riaditeľ mestského podniku Comorra Servis Tomáš Nagy.

V 35-tisícovom meste dobre vedia, na čo by poskytnutú dotáciu využili. Komárňanský štadión potrebuje vyhrievaný trávnik, tréningové ihrisko s umelou trávou, rekonštrukciu hlavnej tribúny a jej vnútorných priestorov, ako i postavenie novej tribúny.

"Komárno konečne niečo bude mať, tešíme sa. Máme tu vyše 200 detí, dospelí budú hrať druhú najvyššiu súťaž," neskrýva radosť predseda KFC Komárno Juraj Baráth a na záver dodal: "Keď naši nemajú, čo máme robiť? My sme žiadali aj tu, na papieri nám bolo prisľúbené. Do dnešného dňa sme nič nedostali. Len počúvame, že ešte musia prísť peniaze, ešte sa musia urobiť projekty, ešte musíme všetko..."

zdroj: Facebook/Drahu Dobrovicsová TV JOJ

Najnovšie z klubu: Komárno

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk