ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Preberie v Košiciach taktovku Lokomotíva?
zdroj: fclokomotiva.sk

Preberie v Košiciach taktovku Lokomotíva?

Hoci dnes sa ešte nevie, či košické VSS nastúpi alebo nenastúpi do novej sezóny druhej ligy, zrejmé je, že v druhom najväčšom meste na Slovensku nastane výmena stráží. Zatiaľ, čo v žlto-modrej časti mesta sa zmráka, v modro-bielej svitá na lepšie zajtrajšky.

FC Lokomotíva Košice je tradičný klub, ktorý už ale niekoľko rokov hráva v nižších súťažiach. Po postupe do druhej ligy sa v nej však rýchlo etabloval. A nielen to, razom sa zaradil medzi jej favoritov. V ostatných dvoch ročníkoch skončila Loky v hornej polovici tabuľky a vysoko nastavenú latku nehodlá podliezť ani v celoslovenskej súťaži. Práve naopak.

"Liga bude podľa mňa náročnejšia. Prišli štyria nováčikovia, ktorí budú mať nováčikovský elán, bude to pre nich niečo nové. Verím, že budeme mať tie najvyššie ambície. Chceme hrať o špicu. Počas roka uvidíme, či to bude vrchná časť tabuľky, alebo boj o postup. Mojim cieľom je vytvoriť káder, ktorý bude bojovať o postup do Fortuna ligy," nechal sa počuť kormidelník mužstva Albert Rusnák st., na ktorého slová nadviazal i kapitán Patrik Zajac: "Chceme hrať o prvé miesto. Futbal hráme preto, aby sme víťazili. Verím, že sa nám budú vyhýbať zranenia i karty, a že to dotiahneme do vytúženého konca."

Lokomotíva Košice tlačovka
Patrik Zajac, Róbert Jano st. a Albert Rusnák st. na tlačovej konferencii FC Lokomotíva Košice (foto: fclokomotiva.sk)

Hoci káder v lete opustili jeho minulosezónne opory Ľubomír Korijkov, Róbert Jano či Rastislav Chmelo, pribudli perspektívni futbalisti, na ktorých chce klub stavať v najbližších rokoch. Skúsenosti doplnila dvojica Mikuláš Tóth a Radoslav Človečko. V hre je tiež príchod skúseného útočníka a odchovanca košického futbalu Pavla Jurča.

Ďalším dôkazom o tom, že klub smeruje k profesionalizácii je nadviazanie spolupráce s Róbertom Janom st. Otec najlepšieho strelca Loky v minulej sezóne, dnes už hráča druholigového maďarského klubu Gyirmót FC Győr Róberta Jana ml., sa stal novým športovým riaditeľom klubu. Niekdajší prezident basketbalového Good Angels Košice si za cieľ stanovil vybudovanie rešpektovaného a profesionálneho klubu, ktorý sa v rozumnom časovom horizonte pobije o postup medzi slovenskú elitu. Dôraz chce klásť predovšetkým na mládež, aby bol klub do šiestich až ôsmich rokov samofinancovaný, teda aby žil z predaja svojich odchovancov.

"Bol by som veľmi rád, ak by v Košiciach do dvoch rokov stál nový štadión a Lokomotíva na ňom hrala svoje zápasy v najvyššej súťaži. Jedna vec je ale v športe istá, postup sa nedá naplánovať. Na to, aby sa nám to podarilo, musia byť vytvorené finančné, materiálno-technické a ďalšie podmienky. Bolo by to pre nás, samozrejme, skvelé. Aj to je jedna z vecí, ktorá ma motivovala prísť do Lokomotívy. Verím, že práve Loky bude ten klub, ktorý na novom štadióne nastúpi na prvý súťažný zápas," zaželal si Róbert Jano st.

Tlačovka Lokomotíva Košice
Modro-bieli sa v dohľadnom čase hodlajú pobiť o postup medzi slovenskú elitu (foto: fclokomotiva.sk)

Zmeny v kádri

Príchody: Mikuláš Tóth, Radoslav Človečko, Tomáš Ilinjo, Jakub Straka, Adam Kuľha, Nikola Ristovski, Joel Tata; v štádiu riešenia: Pavol Jurčo
Odchody: Jakub Kovalik, Ľubomír Korijkov, Matej Hejnus, Pavol Šuľák, Radoslav Kamenec, Martin Hloušek, Rastislav Chmelo, Róbert Jano, Marek Boňko, Adam Sovič, Marcel Jass

Súpiska FC Lokomotíva Košice na sezónu 2017/2018 (zdroj: fclokomotiva.sk):
Brankári: Miloslav Bréda, Matej Fabini
Obrancovia: Mikuláš Tóth, Michal Cmarko, Lukáš Horváth, František Pavúk, Róbert Dický, Róbert Cicman, Adam Kuľha
Stredopoliari: Štefan Harvila, Tomáš Ilinjo, Kamil Karaš, Radoslav Človečko, Patrik Zajac, Boris Gáll, Dušan Kolek, Nikola Ristovski, Jakub Straka
Útočníci: Michal Beli, Joel Tata

Realizačný tím:
Prezident klubu: Peter Daduľák
Tréneri: Jozef Džubara, EURO PRO licencia
Albert Rusnák, EURO A licencia
Tréner brankárov: Bartolomej Majerník
Kondičný tréner: Rastislav Švický
Fyzioterapeut: Peter Hermel
Vedúci mužstva: Ladislav Lehocký
Lekár mužstva: MUDr. Štefan Novotný
Maséri: Rudolf Schurger, Karol Orbán
Športový riaditeľ: JUDr. Róbert Jano
Technický riaditeľ: Pavel Turan

zdroj: youtube.com/LokyTV

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Lokomotiva Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk