ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sereď nad Trabzonom dvakrát vyhrávala, hrdinom duelu Ľuboslav Laura
zdroj: TASR

Sereď nad Trabzonom dvakrát vyhrávala, hrdinom duelu Ľuboslav Laura

Žiadny slovenský tím sa pred sezónou 2017/18 nemohol pochváliť generálkou so súperom takého rangu. ŠKF Sereď sa na sezónu v celoslovenskej druhej lige naladila prípravným duelom proti tureckému Trabzonsporu.

Z veľkého zápasu sa zverencom trénera Mariána Šarmíra podarila napokon vydolovať zaslúžená remíza 3:3. Vstup do duelu mal slovenský tím lepší a po prvej štyridsaťpäťminútovke dokonca viedol 2:1. „Súper bol stelesnením kvality. My sme sa zamerali na rýchle protiútoky a siahli na dno svojich síl. Uhrali sme remízu, ktorá síce nie je podstatná, ale zapíše sa do análov,“ zhodnotil kormidelník mužstva a jedným dychom dodal: „V prvom rade by som však chcel poďakovať majiteľom klubu, že takýto súboj zorganizovali. Stálo to veľa úsilia i peňazí, ale pri pohľade na vypredaný štadión to musí tešiť.“

zdroj: TASR

Domáci sa síce dostali dvakrát do vedenia zásluhou presných zásahov Ľuboslava Lauru, zakaždým však vyrovnal kolumbijský exreprezentant a bývalý dlhoročný hráč Wiganu či Fulhamu Hugo Rodallega. Remízu napokon spečatil v nadstavenom čase extrnavčan Tidiane Djiby Ba. „Tento duel sme si chceli v prvom rade vychutnať, aj keď človek v kútiku duše dúfa, že bude výsledok dobrý. Takéto vyrovnanie v závere som ale nečakal. Vytvorila sa šou, predsalen sme v malom mestečku, dedinke, ľudia si duel užili a s našou hrou boli spokojní. Podarilo sa nám streliť tri góly a zaiste nás to namotivovalo do ďalšej roboty,“ nechal sa po zápase počuť dvadsaťtriročný odchovanec Dolného Kubína. „Dvakrát skórovať proti takému veľkému klubu je super, určite sa z toho teším,“ uzavrel s úsmevom Laura.

zdroj: TASR

Okrem dvojgólového Lauru vyzdvihol tréner aj prínos Moronga či Milunoviča. Taktika, akou mužstvo hralo, sa mu vzhľadom na krátky čas pri mužstve pozdávala. „Protiútoky mali hlavu aj pätu. V priebehu troch - štyroch týždňov, čo som na lavičke Serede, vštepujem chlapcom svoju filozofiu a bolo vidno, že to prenášajú na ihrisko, hoci treba priznať, že to ešte nie je úplne ono,“ tvrdí Šarmír veriac, že výkon a nasadenie sa odzrkadlia aj na prvom ligovom zápase najbližší víkend. „Poprad bude ťažkým orieškom, mám s ním veľmi dobré skúsenosti ako tréner trnavskej juniorky, keďže sme s nimi hrali posledné dva barážové zápasy. Majú skúsené a kvalitné mužstvo, netaja sa postupovými ambíciami. Ak ale budeme hrať ako proti Trabzonsporu, nemám o výsledok obavy,“ povedal nový tréner.

Odporúčame

HOKEJ.sk