ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V top zostave šesť klubov, postavou kola slovanista
zdroj: profutbal.sk

V top zostave šesť klubov, postavou kola slovanista

Úvodné fortunaligové kolo máme za sebou a s ním aj plno okamihov a situácií, ktoré rozvírili diskusiu. Pozrime sa na to, čo za posledný víkend zaujalo najviac a kto na seba najväčšmi upozornil.

MOMENT KOLA: Víťazný ligový návrat do Nitry. Na prvý duel v najvyššej súťaži sa prišlo pozrieť 3 500 divákov, ktorí vytvorili famóznu atmosféru. Tej prispel ešte trojbodový zásah domácich futbalistov proti úradujúcemu majstrovi, keď Kóňa vyslal milimetrovo presný pas za žilinskú obranu a Balaj zaznamenal svoj prvý zásah a zároveň jediný v zápase.

POSTAVA KOLA: Útočník Slovana Jakub Mareš. Proti prešovskému Tatranu sa blysol hetrikom, pričom najmä tretí gól bol dôkazom futbalového kumštu, myslenia a umenia. Po nevydarenom dvojzápase proti kodanskému Lyngby sa prebudili kanonierske schopnosti tridsaťročného Čecha a belasí aj vďaka nemu vyštartovali na vysnívanú cestu za majstrovským titulom.


SKLAMANIE KOLA:
Rozhodca Peter Kráľovič. Víťazstvu Slovana nad Prešovom 5:1 totiž predchádzala sporná červená karta pre Streňa a mnoho ďalších verdiktov, ktoré bude zrejme musieť posudzovať komisia. Viac o výkone arbitrov nájdete v našom review.


HLÁŠKA KOLA:
„Mužstvo našich kvalít, ktoré hralo pár dní dozadu Ligu majstrov, takýto lacný gól od slabého mužstva nesmie inkasovať.“ Denis Vavro, MŠK Žilina po zápase v Nitre.


ZOSTAVA KOLA:
 V ideálnej jedenástke tímov sa nachádza šesť fortunaligových klubov a prevahu v nej majú slovenskí futbalisti v pomere šesť ku piatim. Brankársky post zastal Poliak Gerard Dariusz Bieszczad (Michalovce), ktorý vychytal v Trnave niekoľko gólových šancí. Obranu tvorí Kornel Saláta (Slovan), ktorý zaznamenal aj parádny gól z rohu, na kraji Boris Sekulič (Slovan) a Martin Chren (Zlaté Moravce), aktívni v obrane i útoku.

V strede poľa boli mimoriadne živí minulosezónni slovanisti Cléber (Zlaté Moravce), Tomáš Kóňa (Nitra) a Vukan Savičevič (stále Slovan). Na krídlach sa javilo niekoľko adeptov, napokon sme dali priestor gólovým hráčom Erik Pačinda (DAC) a Peter Gal Andrezly (Ružomberok). Na hrot útoku sme nominovali spasiteľa nováčika Filipa Balaja (Nitra) a hetrikového Jakuba Mareša (Slovan).

Zostava kola 01 (17/18)

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk