ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nie je ľahké nemyslieť na Everton, priznal po prehre Gal Andrezly
zdroj: Jozef Bedej

Nie je ľahké nemyslieť na Everton, priznal po prehre Gal Andrezly

Víťazne vstúpili do novej sezóny futbalisti ViOn-u Zlaté Moravce - Vráble. V nedeľu porazili Ružomberok 2:1, keď autorom víťazného gólu bol hroťák Ľubomír Urgela v 56. minúte po rohovom kope.

"Peťo Orávik mi pekne nacentroval. Bežal som na prvú žrď, center ma trafil a poslal som ho do brány," vravel po zápase rodák zo Žiaru nad Hronom. "Stretnutie sme si užili do sýtosti. Nebolo to jednoduché, veď išlo o prvý zápas. Sme radi, že sme ho zvládli a máme tri body," netajil radosť bývalý hráč Karvinej a Ostravy.

Ľubomír Urgela radosť
ViOn zaznamenal víťazný vstup do sezóny, v ktorej už rozhodne nechce hrať iba o záchranu (foto: Jozef Bedej)

Dôležité tri body na úvod

ViOn hral sebavedomo, priamočiaro, okrem niekoľkých hluchých pasáží bol nášmu poslednému pohárovému zástupcovi viac než vyrovnaným súperom. "Na duel sme sa tešili. Vedeli sme, že pár hráčov šetria, veď pred sebou majú ťažký duel proti Evertonu. Budeme im fandiť, my sme spokojní s tým, ako sme to zvládli," pokračoval 27-ročný vysoký útočník, ktorý vie, že jeho tím ešte má čo zlepšovať. Veď v lete nastal mužstve trénera Jarábka poriadny prievan. "Zohrávame sa, určite nám to ešte chvíľu potrvá. Dá sa povedať, že mužstvo sa skladalo takpovediac na poslednú chvíľu. Chce to ešte čas, ale sme na dobrej ceste," dodal Urgela.

Výraznou postavou duelu bol aj brazílsky stredopoliar Cléber. Ten veľa príležitostí v Slovane nedostával, v novom klube sa tak môže vyhrať. "Je to super. Pri premiére za ViOn sme získali tri body. Je to veľmi dôležité víťazstvo na úvod sezóny. Máme svoj cieľ. Začiatok je dobrý, ale musíme pokračovať," nechal sa počuť 31-ročný futbalista, ktorý si pri svojom odchode z hracej plochy v 79. minúte vychutnal zaslúžený potlesk.

Cleber
Cléber sa opäť baví futbalom (foto: Jozef Bedej)

Po vystriedaní pritom z lavičky hecoval a usmerňoval svojich spoluhráčov. "Máme veľa nových hráčov, prišli aj Brazílčania. Nevedia jazyk, treba ich usmerňovať. Všetci srandujú, že som im ako otec. Chcem však len pomôcť, som tu už dlhší čas a viem, ako to tu funguje. Na ihrisku som sa bavil futbalom, som rád za tri body," vravel s úsmevom niekdajší hráč Slovana, Trnavy, Nitry či Petržalky. Po roku strávenom vysedávaním na lavičke či tribúne tak chytil Cléber novú chuť do futbalu. "Teraz hrám za Zlaté Moravce a dám do toho všetko. Predtým som bol v Slovane, nebolo to ideálne, ale aj im patrí moja vďaka. Teraz som v inom klube, mám iný život a musím bojovať a ukázať všetko, čo viem," zakončil rodák zo São Paula.

Chýbal pohyb a priamočiarosť

"Nevyšlo to, chceli sme určite vyhrať. Domáci sa však výborne pripravili. Boli agresívni, dostupovali nás, dobre bránili. Škoda hlavne náznakov šancí a brejkov v prvom polčase. Nevyužili sme ich, nevadí, musíme sa pripraviť na ďalší zápas," hodnotil duel Peter Gal Andrezly, ktorý bol jediným úspešným strelcom Liptákov. V 26. minúte vyrovnával na priebežných 1:1: "Možno nám chýbalo viac pohybu a kolmosti vpredu, to rozhodlo o našej prehre."

Peter Gal Andrezly radosť
Peter Gal Andrezly bol jediným úspešným strelcom Liptákov. Teraz už myslí na Everton (foto: Jozef Bedej)

Norbert Hrnčár urobil v porovnaní s úspešným vystúpením v Bergene päť zmien v základnej jedenástke svojho tímu. "Tréner už pred stretnutím avizoval zmeny v zostave. Každý hráč chce hrať, teraz dostali šancu aj menej využívaní futbalisti," pokračoval rýchlonohý krídelník, ktorý priznal, že nie je úplne ľahké nemyslieť už na štvrtkové meranie síl v Goodison Parku: "Nie je ľahké nastaviť sa v hlave na ligový zápas v Zlatých Moravciach, keď máme pred sebou duel s Evertonom. Je náročné sa s tým vyrovnať v hlave. Sme však profesionáli, chceme vyhrať každý jeden duel. Aj toto bol veľmi dôležitý, lebo chceme byť v tabuľke hore."

Futbalisti Ružomberka po prehre dostali pozápasový výklus. Novinári si teda na ich vyjadrenia museli počkať nečakane dlho. "Pozápasový výklus nebol trest za prehru. Chceli sme aj takýmto spôsobom trochu zregenerovať," dodal na záver Gal Andrezly.

zdroj: huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk