ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovan získal pred štartom FL novú posilu. Prichádza český reprezentant
zdroj: gol.cz

Slovan získal pred štartom FL novú posilu. Prichádza český reprezentant

Len pár hodín pred úvodným duelom v novej sezóne Fortuna ligy proti Prešovu oznámilo vedenie bratislavského Slovana zisk ďalšej letnej posily. Do klubu z hlavného mesta prichádza štvornásobný český reprezentant Lukáš Droppa.

Belasí prejavili záujem o tohto defenzívneho stredopoliara už v zime, vtedy však uprednostnil druholigový turecký klub z Bandırmasporu, ktorého cieľom bolo zachrániť sa v súťaži. To sa mu nepodarilo, keď skončil na predposlednom 17. mieste. Droppa nazbieral 11 štartov, strelecky sa nepresadil. 

V minulosti okrem Turecka pôsobil aj v ruskom Tomsku, v pražskej Sparte, vo Vlašime a Baníku Ostrava. Vyskúšal si aj poľskú najvyššiu súťaž, kde obliekal dres Slasku Vroclav. V Rumunsku hral za tím Pandurii Targu Jiu. V českej reprezentácii debutoval v roku 2016 v súboji proti Nemecku. Odvtedy za národný tím odohral štyri stretnutia. 

"S Lukášom sme podpísali jednoročný kontrakt s ročnou opciou. S jeho príchodom sa zvýši konkurencia v stredovej formácii na poste šestky, kde máme iba de Kampsa. Je ambiciózny a má skúsenosti z ťažkých medzinárodných zápasov. O Lukášovi nám dal dobré referencie aj tréner Karel Jarolím, ktorý u nás pôsobil. Vítame ho v Slovane a veríme, že zabojuje o svoju šancu," povedal pre klubový web na margo čerstvej posily viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

"Slovan je pre mňa nová výzva a som rád, že tu môžem byť. Pre tento klub som sa rozhodol, pretože má tie najvyššie ambície a chcel som to mať kvôli rodine konečne bližšie domov. Posledné štyri roky som totiž pôsobil v zahraničí. So Slovanom som rokoval už v zime a o pôsobení v tomto klube som sa vtedy radil aj s reprezentačným trénerom Jarolímom, ktorý s mojim pôsobením v Bratislave nemal žiadny problém. Verím, že aj vďaka mojim výkonom bude hrať Slovan v novej sezóne taký futbal, ktorý pritiahne na tribúny fanúšika. Viem, že to nebude ľahké, ale ako som povedal, Slovan je pre mňa výzva," nechal sa počuť Lukáš Droppa, ktorý bude trénerovi Vukomanovičovi k dispozícii už v nedeľňajšom večernom zápase v Poprade proti Tatranu Prešov. Informoval skslovan.com.

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk