ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Medvedev dal košom Horváthovi, uprednostnil Senicu
zdroj: Róbert Fritz

Medvedev dal košom Horváthovi, uprednostnil Senicu

Do senického košiara pribudli ďalší dvaja hráči. Zmluvu s deviatym mužstvom minulej sezóny podpísal stopér Oliver Podhorín, známy najmä z pôsobenia v Michalovciach a pravý obranca Jurij Medvedev, naposledy kmeňový hráč Viktorie Plzeň.

„Do Senice prichádzam ako voľný hráč, zmluvu som podpísal na jednu sezónu,“ rozhovoril sa bývalý český mládežnícky reprezentant Medvedev, ktorý ostatné dva roky hosťoval v Baníku Sokolov v druhej lige. Posledného polroka ho na Záhorie vábil asistent trénera Vrabca Michal Ščasný: „Volal mi už v zime, ale Plzeň a Sokolov ma neuvoľnili. Teraz v lete mi zavolal opäť a bola to už jasná voľba.“

Informácie o Senici získaval aj od dobrého kamaráta Miloša Kratochvíla, ktorý v klube pôsobil. „V Plzni sme boli spolu od trinástich rokov. On teraz pôsobí v Brne, jazdí aj sem, takže sa často vídame. Hovoril, že je to tu pekné a bude sa mi tu páčiť. A je to pravda,“ priznal s úsmevom legionár s pôvodom z Kazachstanu, ktorý si zároveň spravil dobrý prehľad o slovenskej lige: „Určite to bude niečo iné ako druhá česká liga. Sám som na to zvedavý. Seničania mali na jar dobré výsledky, porazili Žilinu, dobre hrali s Trnavou. Miloš mi hovoril, že tu bola dobrá partia.

Napriek Kratochvílovým referenciám prišiel tento 21-ročný futbalista do neznámeho kolektívu. „Z tímu som nepoznal nikoho. Za tie dva týždne som však zistil, že je tu stále dobrá partia. Chlapci ma prijali medzi seba bez problémov,“ povedal Medvedev, ktorý by chcel v budúcej sezóne pravidelne hrávať a nemať stres zo zostupu: „Hlavne nech sa udržíme v strede tabuľky, aby sme do posledných kôl nehrali o záchranu.

Jurij Medvedev 1
Jurij Medvedev podpisuje zmluvu s FK Senica (foto: Vlado Miček)

Medvedev má v rodnom liste zapísané ako svoje rodisko kazašské mesto Badamša. Keď mal tri roky, s rodičmi odišiel za lepšími zajtrajškami do Českej republiky: „Niekedy som do Kazachstanu cestoval často navštevovať babičku. Odkedy zomrela, tak som tam dávno nebol.“ Prvé futbalové kroky začal robiť v TJ Sušice, kde najskôr nastupoval ako útočník. Postupne sa posunul cez zálohu do pravej obrany. Už od dorasteneckého veku trénoval s plzenským A-tímom a prvý raz nakukol do základnej zostavy Viktorky v pohárovom zápase proti Hradcu Králové. „Bolo to veľmi nečakané. Ani som sa nestihol rozcvičiť a tréner mi povedal, že David Limberský nemôže ďalej hrať, bolela ho noha. Myslím si, že som to odohral dobre. Vyhrali sme 2:1, premiéra bola vydarená,“ obzrel sa o tri roky späť futbalista, ktorého blízki volajú „Méďa“.

V Plzni sa okrem iných stretol aj s Františkom Rajtoralom, ktorý podobne ako Medvedev zvykol nastupovať na pravej strane obrany, respektíve zálohy. Všetkých naokolo zasiahla v apríli správa o jeho smrti. Spáchal samovraždu. „O tom nechcem rozprávať, ale mali sme dobrý vzťah,“ utrúsil Medvedev, pre ktorého v silnej základnej zostave Plzne nebolo miesto a tak pred sezónou 2015/2016 zamieril do druholigového Sokolova.

Bolo to veľmi dobré rozhodnutie. Načuchol som tam k seniorskému futbalu, posunulo ma to opäť vyššie,“ uvedomuje si Medvedev, ktorý počas dvoch ročníkov u západočechov patril do základnej zostavy. Od nasledujúcej sezóny bude Sokolov viesť Pavel Horváth, ale ani jeho príchod nepresvedčil Medvedeva, aby v druhej českej lige zotrval aj naďalej: „Zohrávalo to veľkú úlohu, dlho som váhal. Chcel som tam zostať aj kvôli Pavlovi, s ktorým som mal dobrý vzťah. Po dlhej debate sme sa však dohodli, že účinkovanie v najvyššej slovenskej súťaži bude pre mňa prospešnejšie.“

Senický tréner Ivan Vrabec sa o posile v podobe Jurija Medvedeva vyjadroval len v superlatívoch: „Ide o šikovného pravého obrancu, jeden z najlepších a najtalentovanejších hráčov, ktorí sem pred novým fortunaligovým ročníkom prišli. Má niečo odohrané v Plzni a Sokolove, bude pre nás veľmi platná posila.“

zdroj: youtube.com

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk