ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mayweather & McGregor vs. Ibrahimovič?
zdroj: twitter

Mayweather & McGregor vs. Ibrahimovič?

Bude to najdrahší zápas v histórii bojových umení a športu. Jedinečný a prvý svojho druhu. Bývalý neporazený šampión štyroch boxerských váhových kategórií Floyd Mayweather (40 rokov) s bilanciou 49-0 dostane za zápas štartovné 100 miliónov dolárov, no podľa úspechu podujatia a výsledku môže zinkasovať až neuveriteľných 400 miliónov! O jedenásť rokov mladší majster ľahkej a perovej váhy v MMA Conor McGregor, pre ktorého bude duel s jedným z najlepších pästiarov v histórii debutom medzi štyrmi povrazmi, začína na sume 75 miliónov, zarobiť môže celkovo 125 miliónov amerických dolárov. Pre porovnanie, úradujúci víťaz tenisového Wimbledonu Roger Federer získal za víťazstvo odmenu 2,85 milióna.

zdroj: Takto to zhruba prebiehalo na štyroch mítingoch v Los Angeles, New Yorku, Toronte a Londýne. (facebook)

Pästiarskemu súboju predchádzali slovné duely počas konferencií v Los Angeles, Toronte, New Yorku a Londýne, ktoré mali ešte väčšmi rozpumpovať záujem o už miliardový zápas. Ich pánom bol prostoreký a arogantný Conor McGregor, ktorý pokiaľ ide o slovné výmeny, nemá v novodobej histórii bojových umení konkurenciu. Práve svojimi vyhláseniami sa stal najpopulárnejšou hviezdou oktagonu ešte predtým, než sa stal i jedným z najlepších zápasníkov v klietke.

zdroj: To najlepšie zo štyroch tlačových konferencií. (youtube.com)

Veterána Mayweathera nazýval pajácom, ktorý celú kariéru po ringu utekal pred svojimi súpermi, dedkom, ktorý sa oblieka a hrá na mobile ako decko, vysmieval sa jeho holej hlave, do slovných prekáračiek zatiahol i otca a trénera Mayweathera seniora. Mayweather junior sa chudobným slovníkom veľkohubej pýche Írska nevyrovná, kontroval gestami. Na jednej z tlačoviek pustil McGregorovi striptérsky song a zahádzal ho bankovkami, poštval proti nemu svoju ochranku, provokoval promenádou v írskej zástave, dehonestoval McGregorov šport MMA slovami, že skutočný bojovník svoj zápas nikdy nevzdá tromi poklepaniami. Nafúknutý cirkus buď baví, alebo irituje. Bývalý, a možno i budúci, útočník Manchestru United Zlatan Ibrahimovič patrí k druhej skupine.

zdroj: Promo k stretnutiu Mayweather vs. McGregor. (youtube.com)

„Som otrávený celou tou drámou okolo zápasu Mayweathera s McGregorom,“ načal Ibrahimovič pre Mundo Deportivo: „Pre oboch by bolo lepšie, keby prestali šaškovať a bojovali radšej proti mne. Potom by sme uvideli, ako by to dopadlo, no obaja by putovali priamo do nemocnice!“ Ako je známe, švédsky útočník je držiteľom čierneho pásu v taekwonde. Po fyzickej stránke patrí k najsilnejším futbalistom planéty, akrobatické kopy mu v minulosti pomohli k mnohým pozoruhodným gólom. Útočník s balkánskymi koreňmi momentálne rehabilituje po operácii kolena, no v priebehu sezóny by sa mohol pripojiť k svojmu bývalému zamestnávateľovi Manchestru United na krátkodobý kontrakt. Záujem hlásia aj v Spojených štátoch, kde sa už 26. augusta v T-Mobile Arene uskutoční očakávaný súboj storočia medzi Mayweatherom a McGregorom. Čo bude potom, nik netuší. No keď mohol Paulo Maldini na staré kolená začať s profesionálnym tenisom...

zdroj: Mayweather a McGregor, majte sa na pozore! (youtube.com)

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk