ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šinglár na úrade práce: Budúcnosť je vo hviezdach
zdroj: jäzva

Šinglár na úrade práce: Budúcnosť je vo hviezdach

Minuloročný majster druhej ligy FC VSS Košice stále nezačal s letnou prípravou. A to napriek tomu, že nová sezóna odštartuje už o dva týždne!

Momentálne nie je otázne len to, ako bude vyzerať káder VSS, ale i to, či klub vôbec do druhej ligy nastúpi. Prihlásený do nej je, s oneskorením sa tiež stihol prihlásiť do Slovnaft Cup-u. Aká však bude jeho budúcnosť? Ani dva týždne pred štartom nového ročníka stále nemáme absolútne žiadne informácie o dianí v klube. Faktom je, že viacerí hráči skúšajú šťastie v iných tímoch, o legionároch ani chýru, ani slychu. Nevyjadruje sa ani Slovenský futbalový zväz, ktorý je riadiacim orgánom súťaže. Každý čaká, no nik nevie na čo...

Paradoxom je, že informácie o dianí vo vlastnom klube nemajú ani tí najpovolanejší. Niekdajší kapitán tímu a zároveň hrajúci asistent trénera Peter Šinglár pre kosiceonline.sk prezradil, že je evidovaný na úrade práce. „Je to tak. Z niečoho žiť musím, a tak som išiel na úrad práce. Ostatní chlapci trénujú individuálne a všetci veríme, že sa to nejako vyrieši. Budúcnosť klubu je vo hviezdach a na rozhodnutí jedného človeka. Osobne žiadne nové informácie nemám a čerpám len z toho, čo čítam v novinách a na internete," vraví skúsený veterán, ktorý by sa v budúcnosti rád uplatnil ako tréner.

Zatiaľ čo pätnástka druholigistov naplno zarezáva a hrá prípravné zápasy, VSS existuje prakticky iba na papieri. Žiadne tréningy, žiadna príprava. Len čakanie a neistota. „Niektorí chalani prestúpili, iní skúšajú trénovať s inými klubmi, o legionároch veľa neviem. Situácia, samozrejme, ideálna nie je," dodal Šinglár, ktorý pomaly ale isto zvažuje ukončenie hráčskej kariéry. Ak sa budúcnosť VSS v najbližších dňoch nevyjasní, definitívne presedlá na trénerskú dráhu a do lopty bude kopať už len v niektorej z nižších amatérskych súťaží.

Najnovšie z klubu: VSS Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk