ProFutbal.sk ProFutbal.sk

PRED EL: Veľký futbal sa vracia do Myjavy, Trenčín prinesie Európsku ligu
zdroj: profutbal.sk

PRED EL: Veľký futbal sa vracia do Myjavy, Trenčín prinesie Európsku ligu

Keďže ich vlastný stánok nedostal pre absolútne nevyhovujúci sektor hostí zelenú, Trenčania sa musia pre potreby Európskej ligy sťahovať. Pre rôzne dôvody napokon voľba padla na štadión štvrtoligového Spartaka Myjava. Stretnutie začína vo štvrtok o 20.30 hod.

Trenčania v prvom predkole bez problémov eliminovali gruzínske Torpedo Kutaisi, ktoré doma zdolali 5:1 a potom vonku 3:0. „Sme radi, že sme sa dostali do ďalšej fázy. Zápasy proti Kutaisi možno výsledkovo vyznievali jasnou rečou, keďže sme zaznamenali veľa gólov, ale aj s hráčmi sme sa zhodli, že postup sa rozhodne ľahko nerodil,“ vrátil sa k úvodnému meraniu síl v tohtosezónnej edícii Európskej ligy UEFA na predzápasovej tlačovej konferencii hlavný kormidelník AS Trenčín Martin Ševela.

Ich súperom bude izraelský klub Bnei Jehuda Tel Aviv, ktorý ako víťaz národného pohára štartuje svoju púť až v druhom predkole. Išlo pre nich o zisk prvej trofeje za ostatných 27 rokov, kedy prvý a dosiaľ posledný raz získali ligový titul. V uplynulom ročníku skončili až na 11. mieste. „Mali v tíme určité hráčske i trénerské rotácie, ale až zápas ukáže, nakoľko im pomôžu. Pohár vyhrali až po penaltovom rozstrele, ukázali ohromnú kompaktnú defenzívu. Maccabi Tel Aviv mal s nimi veľké problémy,“ komentoval smerom k súperovi.

Spomedzi zverencov mu bude chýbať okrem kanoniera Rangela Jangu, ktorý má s Curacaom reprezentačné povinnosti, aj vykartovaný Antonio Mance či obranca James Lawrence. „V odvetnom dueli s Kutaisi si privodil otras mozgu, ani netrénoval. Ostatní sú zdravotne všetci v poriadku a pripravení. Verím, že do zajtra sa nič nestane a budeme môcť nastúpiť v najsilnejšom zložení,“ verí tréner. „Od prvej minúty sa budeme snažiť hrať našu hru a presadiť sa ňou. V pohároch stále záleží na efektivite, ktorú sme doteraz mali. Pôjdeme si dominantne za svojim cieľom, sme plní odhodlania pobiť sa o čo najlepší výsledok,“ vravel Ševela.

Dobrá nálada v kabíne panuje aj vďaka odvetnému duelu v Gruzínsku. „Máme sebavedomie vďaka udržanému čistému kontu na trávniku súpera v predchádzajúcom predkole. Od toho sa musíme odraziť. Izraelčania majú dobrý prechod do útoku, rýchlostné typy na krídlach a vedia využiť každú stratu lopty,“ povedal smerom k zverencom trénera Yossiho Abukasisa kapitán Trenčína Peter Kleščík.

Na svoju umelú trávu sa tentoraz Trenčín nebude môcť spoliehať

Okrem myjavského stánku bol v hre štadión FK Senica, chvíľu sa uvažovalo aj nad žilinským s umelým trávnikom. „Na rovinu - my už to ani neriešime, či prírodná tráva, či umelá. Ak máte k dispozícii natoľko kvalitný trávnik ako na Myjave, tak ho s otvorenou náručou vítame. V tomto smere sme už v myslení pokročili ďalej, ak chcete preukázať vlastnú kvalitu, musíte byť nastavení predviesť ju na oboch povrchoch. Definitívny výber išiel trochu mimo nás, štadión v Žiline sme nenaplnili ani na predkolá Ligy majstrov, preto budeme radi, ak teraz dokážeme zaplniť tento útulný stánok,“ reagoval kormidelník mužstva, ktorý si dal záležať na pokropený a tiež pokosený trávnik na patričnú výšku, čo by mohlo byť pre Trenčanov výhodou, zvýši to totiž razanciu a rýchlosť prihrávok i futbalu samotného.

Stretnutie povedie španielska rozhodcovská trojica Sanchez Martinez - Cabanero, Callego Garcia. Stretnutie v priamom prenose odvysiela televízia Dajto, desať minút pred začiatkom stretnutia od 20.20 hod. Súpera v treťom predkole sa obe mužstvá dozvedia už v piatok 14. júla medzi prvým zápasom a odvetou. Žreb prebehne v sídle Európskej futbalovej asociácie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone.

Predpokladaná zostava Trenčína na zápas proti Bnei Jehuda:
Chovan – R. Klooster, Šulek, Kleščík, Skovajsa – Ubbink, Zubairu, Paur – Gong, Čatakovič, Beridze

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk