ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rumenigge krotí Lewandowského: Sám svoje šance nepremenil
zdroj: TASR/AP

Rumenigge krotí Lewandowského: Sám svoje šance nepremenil

Až záverečné kolo nemeckej Bundesligy v sezóne 2016/2017 rozhodlo o kráľovi strelcov, ktorým sa stal Pierre-Emerick Aubameyang. Gabonský reprezentant tak o jeden gól prekonal Roberta Lewandowského. Ten po zápase obviňoval spoluhráčov zo slabej spolupráce, čo v nedávnom rozhovore jednoznačne poprel generálny riaditeľ “Der FCB“ Karl Heinz-Rumenigge.

Záver ročníka 2016/2017 ponúkol fanúšikom viaceré ostro sledované momenty. Okrem toho, že poslednýkrát vybehlo na trávnik mníchovské duo Lahm – Xabi Alonso, sa na diaľku odohral veľmi vyrovnaný boj o korunu pre kráľa strelcov medzi Pierrom-Emerickom Aubameyangom a už jeho tradičným náprotivkom Robertom Lewandowskim.

Bayern radosť (Rode, Alonso, Lewandowski)
Bayern radosť (Rode, Alonso, Lewandowski) - foto: TASR/AP


V súbežne hraných dueloch sa napokon viac darilo gabonskému reprezentantovi, ktorý o svojom konečnom prvenstve rozhodol penaltovým gólom v 89. minúte do siete Felixa Wiedwalda z Werderu Brémy.


zdroj: youtube.com

Zatiaľ čo Aubameyang strelecky nezaháľal, obhajca trofeje Robert Lewandowski sa pod vysoké víťazstvo (4:1) nad Freiburgom gólovo nepodpísal. V pozápasových rozhovoroch sklamaný Poliak označil za hlavný dôvod jeho palebného zlyhania slabú podporu vlastných spoluhráčov. Hneď po zverejnení Lewandowského vyjadrení sa rozpútali veľké diskusie o jeho (ne)spokojnosti na juhu Nemecka. Dokonca sa skloňoval odchod najlepšieho hráča Bundesligy za spomínanú sezónu na Britské ostrovy.

96102
Pierre-Emerick Aubameyang počas svojej typickej gólovej oslavy (foto: TASR/AP)


Hlavný tréner mužstva Carlo Ancelotti však odmietol akékoľvek známky Lewandowského nepohody, na čo nadviazal aj generálny riaditeľ Bayernu Karl Heinz-Rumenigge. “Hovoril som s Robertovým agentom Maikom Barthelom a opýtal sa ho, o čo vlastne išlo,“ prezradil Rumenigge. “Povedal, že Robert cítil nedostatočnú pomoc jeho kolegov v poslednom zápase sezóny. Na to som mu odpovedal, že ja to takto nevnímam. Ďalej som pripomenul, že Robert nepremenil niekoľko šancí, ktoré mu pripravili ostatní hráči. Dokonca aj Carlo Ancelotti prízvukoval hráčom, aby Robertovi pomohli,“ pokračoval.

98675
Lewandowski a Vidal po vstrelení gólu (foto: TASR/AP)


V zápase bohatom na šance mohol Arturo Vidal pridať k jednému gólu ešte ďalšie dva, no možno aj kvôli týmto momentom dospel Lewandowski k obvineniam zo slabej spolupráce, čo naznačil samotný riaditeľ “Der FCB“. “Arturo Vidal mal dve veľké príležitosti, z ktorých sa nedokázal presadiť a možno loptu neprihral tak, ako by mohol. Môžem však povedať, že všetci sme chceli, aby to ‘Lewi‘ dokázal. Jednoducho mu to nevyšlo a Aubameyang skóroval hneď dvakrát. To sa stáva,“ uznala niekdajšia hráčska ikona Bayernu Rumenigge.

Gól Artura Vidala

zdroj: youtube.com

Lewandowski nadviazal na 30-gólovú sezónu spred roka, keď prekonal svoje osobné maximum z ročníka 2012/2013 v drese konkurenčnej Borussie (24 bundesligových gólov). Jeho neskutočný útočný prínos pre tím zabezpečil historicky najúspešnejšiemu nemeckému celku tri tituly po sebe. “Myslím si, že ak strelíte 60 gólov za dve sezóny, musíte byť spokojný aj bez streleckého ocenenia,“ dodal na záver Karl Heinz-Rumenigge.

Zdroj: goal.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk