ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava ulovila senického ťahúňa na minimálne dva roky
zdroj: Lukáš Grinaj/spartak.sk

Trnava ulovila senického ťahúňa na minimálne dva roky

Dvadsaťdvaročný ofenzívny univerzál Tomáš Brigant naposledy obliekal dres FK Senica, kde hosťoval práve zo Zbrojovky Brno a patril medzi najlepších hráčov Záhorákov. V českom mužstve mal zmluvu platnú do zimy. S fortunaligovým klubom z malého Ríma sa dohodol na dvojročnom kontrakte, informuje Spartak Trnava vo svojej tlačovej správe.

"Som rád, že sa mi pán Hoftych ozval. Spartak je veľký klub, jeden z najväčších na Slovensku. Môj príchod sa riešil už počas minulej zimy, vtedy to však nevyšlo. O to viac sa teším, že tu môžem byť teraz," uviedol prvé pocity po podpise zmluvy Brigant.

Šikovný futbalista je fanúšikom Fortuna ligy dobre známy. Okrem Senice, v drese ktorej nastúpil do 25 duelov (strelil jeden gól, pozn. red.) pôsobil i na Myjave či v Trenčíne. Na nedávno skončený európsky šampionát do 21 rokov mu len o vlások ušla nominácia.

Tomáš Brigant
Tomáš Brigant počas predstavovania na štadióne Antona Malatinského (foto: spartak.sk/Lukáš Grinaj)


"Ide o krídelníka využiteľného najmä z pravej strany. Sme pevne presvedčení, že bude správnou posilou a práve krídelné priestory vďaka jeho príchodu ešte viac posilníme," dodal PR a event manažér Marek Ondrejka.

Brigant prichádza do Trnavy dva týždne pred štartom nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže. K mužstvu sa pripojí v najbližších dňoch. Počas sezóny bude obliekať dres s číslom 19.

K červeno-čírnym sa po Pohári konfederácii a predĺženom voľne (pre rodinné dôvody, pozn. red.) pripojil aj útočník Robert Tambe. Do tréningového procesu nastúpi v stredu. Šumy o jeho prípadnom odchode sú nateraz neaktuálne.

Spartakovcov najbližšie čaká už dnes siedmy prípravný zápas. Od 18.00 hod nastúpia v Pate proti Nitre.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk