ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Striedať päť hráčov počas zápasu? Na Slovensku realita od budúcej sezóny
zdroj: joziva

Striedať päť hráčov počas zápasu? Na Slovensku realita od budúcej sezóny

Veľká novinka vstúpi na slovenské trávniky začiatkom nasledujúcej sezóny. Počas jedného majstrovského zápasu budú môcť kluby nižších súťaží na seniorskej i dorasteneckej úrovni striedať až piatich hráčov miesto obvyklých troch.

Upravený počet náhradníkov je jedným z viacerých usmernení Európskej futbalovej asociácie (UEFA) vydané pre jednotlivé zväzy amatérskeho futbalu. Dotýkať sa bude dorastencov, žien a nižších mužských súťaží od tretej najvyššej nižšie. Viac o tejto novinke prezradila pre portál ProFutbal.sk hovorkyňa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Monika Jurigová:

„Ide o novelizáciu súťažného poriadku futbalu, ktorá bola schválená Výkonným výborom SFZ dňa 28. júna tohto roku, článok 48. Platiť bude od najbližšej sezóny, a to nasledovným spôsobom: v stretnutí mužov v rámci súťaží riadených SFZ môže družstvo striedať najviac troch hráčov. Avšak vo vekovej kategórii mužov v súťažiach riadenými regionálnymi futbalovými zväzmi a oblastnými futbalovými zväzmi, respektíve vo vekovej kategórii žien môže družstvo striedať až najviac päť hráčov či hráčiek.

Pred ďalším ročníkom čakajú výrazné zmeny na viacerých úrovniach, a to už od žiackych, kde bude napríklad umožnené striedať hokejovo, píše sa v úradnej správe zväzu z prvého júlového dňa. Už verejne známou zmenou prejde aj model prvoligovej súťaže, ktorý bude v budúcom ročníku rozdelený na základnú časť a po dvoch tretinách na dve šesťčlenné skupiny – majstrovskú a bojujúcu o záchranu. Viac o hernom systému si prečítajte TU.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 1. liga Starší žiaci U15

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 4. Liga

Pozri viac

HOKEJ.sk