ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Schet, de Sa či Oršula. Schyľuje sa k ďalším čistkám v Slovane?
zdroj: Jozef Bedej

Schet, de Sa či Oršula. Schyľuje sa k ďalším čistkám v Slovane?

Príprava fortunaligových mužstiev prebieha v plnom prúde a nezaháľajú ani naši zástupcovia v európskych pohároch. Bratislavský Slovan si prípravu spestril prípravným duelom s odvekým rivalom z Interu a šancu dostali aj viacerí mladíci či hráči z lavičky.

Omladenú zostavu Slovana mali viesť vpred najmä skúsenejší futbalisti ako Mitchell Schet, Lesley de Sa či Filip Oršula. Ani oni však nedokázali vyzrieť na defenzívu žlto-čiernych na čele so skúseným obrancom Petrom Petrášom a brankárom Matúšom Ružinským. „Zápas s Interom mi ukázal veľa," povzdychol si po zápase hlavný tréner belasých Ivan Vukomanovič. „Tento prípravný zápas slúžil jednak pre mladíkov z juniorky, ktorým chceme dať šancu v zápasoch s kvalitnými súpermi, a takisto pre hráčov z prvého tímu, aby ukázali, že sa chcú pobiť o miesta v zostave," vysvetlil svoje zámery pre klubový web srbský kormidelník.

Brankári Valach s Rybárom či hráči ako Kočik, Belošic, Kitka, Kozlovský, Zemko, Tereshchenko či Mašulovič na svoj premiérový ostrý štart v Slovane zatiaľ čakajú, proti Interu však často pôsobili ešte lepším dojmom než spomínaná trojica, čo dávalo najavo aj približne sedemsto divákov v hľadisku. „Mladíci ukázali určitú kvalitu, sú v progrese a musia ešte na sebe pracovať. Nie som spokojný s prístupom a reakciou niektorých futbalistov z A-mužstva. Vo futbale niekedy dostaneš jedinú šancu v živote, maximálne dve. Títo hráči jednoducho musia ukázať viac, aby si vybojovali pozíciu v zostave. Spoločne s vedením vedieme rozhovory o prípadných zmenách v kádri, aby sme zvýšili konkurenciu a hráči sa každý deň bili o miesta na súpiske. Musíme zvýšiť silu tímu, aby sme mohli v budúcej sezóne hrať o trofeje. Futbal je krutý, možno taký bude pre zopár hráčov z nášho kádra, no nemôžeme takto pokračovať. Je dôležité, aby všetci hráči ukázali viac pre klub a odvádzali maximum na tréningoch i v zápasoch," zakončil Vukomanovič.

Belasá pyro na bratislavskom derby

Nechajme sa teda prekvapiť, ako sa ešte káder Slovana aj počas predkôl Európskej ligy UEFA pomení. Podľa našich informácií už bol pred určitým časom najväčší bratislavský klub v spojení s jedným prvoligovým maďarským klubom ohľadom hosťovania Filipa Oršulu. Viac informácií by malo vyjsť na povrch v priebehu najbližších týždňov.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk