ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Potvrdené. Rooney sa vracia tam, kde to všetko začalo
zdroj: twitter

Potvrdené. Rooney sa vracia tam, kde to všetko začalo

Jedna z prestupových ság tohto leta je uzavretá. Wayne Rooney, ktorý bol ešte vlani kapitánom a kľúčovým hráčom Manchestru United i anglickej reprezentácie, sa po dvanásťmesačnom postupnom páde vracia do svojho materského klubu. Po trinástich rokoch prichádza do Evertonu v snahe pomôcť „karamelkám“ nahradiť ich dlhodobo najlepšieho strelca Romela Lukaka, ktorý zamieril opačným smerom.

Stále len 31-ročný útočník - v ostatných rokoch pôsobiaci najmä na pozícii ofenzívneho stredopoliara - oslavoval na Old Trafford počas rokov dovedna šestnásť trofejí vrátane piatich ligových titulov a triumfov v oboch najprestížnejších európskych súťažiach. Do Manchestru prišiel v roku 2004, budoval si svoju pozíciu. Stával sa ikonou, kým iné postupne odchádzali. Stal sa kapitánom tímu, ktorý sa vôkol neho menil. V ostatných sezónach však akoby najlepší anglický futbalista svojej generácie postupne vyhasínal. Pôsobenie na výslní od šestnástich, keď prerazil v Evertone, si po tridsiatke vyberá svoju daň. Nový kouč United José Mourinho preukazoval Rooneymu po príchode na lavičku rešpekt, no postupne ho pripravoval na odchod.

zdroj: Wayne Rooney priznáva, že ostatných trinásť rokov nosil klubové pyžamo Evertonu. (twitter)

Wayne Rooney v minulej sezóne Premier League zaznamenal len päť gólov - najmenej vo svojej kariére. Stačilo mu to však nato, aby 250. zásahom v drese United prekonal Sira Bobbyho Charltona a stal sa najlepším strelcom histórie klubu. „Wazza“ už ďalšie zásahy v červenom drese nepridá. Zostáva však na TOP úrovni, namiesto ponúk z Číny či MLS uprednostnil tú z Evertonu, ktorý ho v šestnástich uviedol na scénu Premier League. Do Liverpoolu prichádza za 10 miliónov eur, no najmä ako súčasť prestupu Romela Lukaka, ktorý odišiel na Old Trafford za 75 miliónov libier. Rooney sa na comeback „domov“ teší a neskrýva ambície: „Nevraciam sa späť len preto, že fandím Evertonu - tímu, kde som vyrastal. Vraciam sa, pretože cítim, že klub sa môže ešte posunúť a byť úspešným. A toho chcem byť súčasťou.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Everton

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk