ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Greško o prestupe Škriniara: Taká ponuka sa neodmieta
zdroj: TASR

Greško o prestupe Škriniara: Taká ponuka sa neodmieta

Milan Škriniar sa prestupom zo Sampdorie Janov do Interu Miláno stal najdrahším slovenským futbalistom v histórii. Inter za 22-ročného stopéra zaplatil 23 miliónov eur. Škriniar tak prekonal doterajší rekord, ktorého držiteľom bol Vratislav Greško. Ten v roku 2002 prestúpil z Interu Miláno do Parmy za 21,5 milióna eur.

Greško, ktorý v súčasnosti pôsobí vo funkcii viceprezidenta vo fortunaligovom klube FK Železiarne Podbrezová, má za sebou bohatú legionársku kariéru. Okrem Interu a Parmy hral aj v Nemecku (Bayer Leverkusen, 1. FC Norimberg) a Anglicku (Blackburn Rovers). Škriniarovi v novom klube zaželal veľa šťastia a vyjadril presvedčenie, že mladý stopér sa v Interi uchytí. "Porovnávať rok 2000 s rokom 2017 je takmer nemožné, je to úplne nová situácia. Klub má nového majiteľa a vybral sa trochu iným smerom. Vtedy to bol rodinný klub, teraz vlastnia Inter zahraniční majitelia. Povedal by som, že klub ide trochu viac komerčnejšou cestou. Milan nestál málo a teda aj klub je pod určitým tlakom. Sami na seba vyvinuli tlak a chlapec bude musieť hrávať. Myslím, že sa chytí, pretože sebavedomia má dosť a to je vo futbale veľmi potrebné," povedal Greško pre TASR.

Škriniar
Milan Škriniar pózuje s dresom Interu Miláno (foto: Michal Šášky)

Škriniar podľa neho urobil dobre, ponuka od veľkoklubu ako je Inter príde raz za život. "Či sa v Interi presadí, ukáže až čas. Takáto ponuka však príde raz za život a určite sa neodmieta. Hlavne keď sa kluby dohodli. Milan ani nemusel veľa premýšľať, Inter je jednoducho Inter. Aj keď Sampdoria je veľký klub a Janov je zaujímavé mesto, opakujem - ponuka od Interu sa neodmieta," zdôraznil 34-násobný slovenský reprezentant.

Do Interu prestúpil Greško v roku 2000 z Bayeru Leverkusen. Na Miláno má len tie najlepšie spomienky. "Ja som sa prispôsobil všade, kde som hrával. Na Inter mám len tie najlepšie spomienky. Z tej éry tam ešte zostali Francesco Toldo a Javier Zanetti, moji bývalí spoluhráči a kamaráti, s ktorými som v kontakte. Naposledy sme sa videli dva roky dozadu. Takže nejaké spätná väzba je, ale na to sa spoliehať nedá. Milan musí ísť vlastnou cestou a ja si myslím, že to bez problémov zvládne," dodal Greško.

Top 10 najdrahších prestupov slovenských futbalistov:
1. Milan Škriniar (Sampdoria Janov - Inter Miláno), 23 mil. eur
2. Vratislav Greško (Inter Miláno - AC Parma), 21,5 mil. eur
3. Vratislav Greško (Bayer Leverkusen - Inter Miláno), 10,3 mil. eur
4. Martin Škrtel (Zenit Petrohrad - FC Liverpool), 7,7 mil. eur
5. Martin Škrtel (FC Liverpool - Fenerbahce Istanbul), 7 mil. eur
6. Filip Hološko (Vestel Manisaspor - Besiktas Istanbul), 5,6 mil. eur
7. Marek Hamšík (Brescia Calcio - SSC Neapol), 5,5 mil. eur
8. Miroslav Karhan (Besiktas Istanbul - VfL Wolfsburg), 5 mil. eur
9. László Bénes (MŠK Žilina - Borussia Mönchengladbach), 5 mil. eur
10. Ondrej Duda (Legia Varšava - Hertha Berlín), 4,5 mil. eur

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk