ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vybojoval s Ostravou postup, no vracia sa na Slovensko
zdroj: spartak.sk/Lukáš Grinaj

Vybojoval s Ostravou postup, no vracia sa na Slovensko

Len polovicu kalendárneho roka strávil Štefan Pekár za hranicami. V zime opustil potápajúcu sa myjavskú loď a zamieril do druholigového Baníka Ostrava. S tým vybojoval postup medzi českú elitu. no napriek tomu sa vracia na Slovensko. Dvadsaťosemročný ofenzívny univerzál podpísal dvojročný kontrakt s trnavským Spartakom.

"Teším sa a som rád, že to takto dopadlo. Sám som tomu neveril, ale teraz to vyšlo a som šťastný. Keď som hrával na Myjave, túžil som sem prestúpiť. Nevyšlo to, z čoho som bol smutný. Teraz sme si zavolali s pánom Hoftychom a v priebehu jedného dňa sa na všetkom dohodli. Nad touto ponukou som neváhal," povedal bezprostredne po oznámení spolupráce s "andelmi" Pekár pre klubový web. Vedenie klubu sa usilovalo o angažovanie svojej bývalej opory Jána Vlaska, ten ale napokon zostáva v poľskom Zaglebie Lubin, a tak voľba padla na niekdajšiu oporu Myjavy.

K novému tímu sa Pekár pripojí v pondelok. Ešte pred tým odohrá Trnava prípravný zápas práve proti Ostrave, dnes už jeho bývalému klubu. V drese Baníka odohral 8 duelov, v ktorých zaznamenal 2 góly.

Pozitívnou správou pre fanúšikov Trnavy je aj predĺženie spolupráce s beninským legionárom Babatoundem Bellom. Ako informuje spartak.sk, Afričan je aktuálne po operácii kolena na maródke. Nedávno začal s individuálnym tréningom.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk