ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Škriniar najdrahším slovenským futbalistom v histórii: Inter je top klub
zdroj: TASR

Škriniar najdrahším slovenským futbalistom v histórii: Inter je top klub

To, o čom sa šepkalo už počas majstrovstiev Európy hráčov do 21 rokov v Poľsku, sa v piatok dopoludnia stalo realitou. Slovenský stopér Milan Škriniar definitívne smeruje do Interu Miláno!

Dvadsaťdvaročný rodák zo Žiaru nad Hronom prestúpil do Interu z konkurenčnej Sampdorie Janov. S milánskym gigantom podpísal zmluvu na päť rokov. Škriniarov agent Karol Csontó na facebooku oznámil, že Inter za 22-ročného stopéra zaplatil Sampdorii 23 miliónov eur. Jeho kolega zo zastupiteľskej agentúry Stars and Friends Romand Vojtek špecifikoval, že transferová suma za hráča je až 25 miliónov aj s bonusmi. Škriniar sa tak stal najdrahším Slovákom v histórii, keď prekonal rekord Vratislava Greška. Ten v roku 2002 prestúpil z Interu Miláno do Parmy za 21,5 milióna eur.

Ďalšie podrobnosti transferu zainteresovaní zverejnili na piatkovej tlačovej konferencii Škriniarovej zastupiteľskej spoločnosti v Bratislave. Sám Škriniar na nej neskrýval z prestupu radosť, vyjadril ale najmä veľké prekvapenie: "Mám zmiešané pocity. Nečakal som to. Inter je top klub na svete. Musím sa z toho aj sám spamätať. Ale už musím prestať snívať a najmä dokázať na ihrisku, čo vo mne naozaj je. V nedeľu odlietam do Milána, kde mám tiež mediálne povinnosti. Potom už odchádzam za mužstvom na sústredenie. Mať zmluvu na päť rokov je krásne."

Milan Škriniar
Milan Škriniar s dresom Interu Miláno (foto: TASR)


Dvadsaťdvaročný stopér odštartoval svoju kariéru v MŠK Žilina, ktorého dres si obliekal v rokoch 2012-2016. Na jar 2013 ho MŠK poslal na hosťovanie do ViOnu Zlaté Moravce. Vlani v januári si ho vyhliadli zástupcovia Sampdorie, ktorí za neho zaplatili Žiline odstupné vo výške 1 milióna eur. Po jeden a polroku sa Škriniar etabloval v Serii A, za janovský klub pravidelne nastupoval a bol jeho defenzívnou oporou. Kredit si zvýšil aj účasťou na EURO 2016 vo Francúzsku i na nedávnych ME hráčov do 21 rokov, na ktorých sa dostal do ideálnej jedenástky šampionátu. Aj táto nominácia medzi smotánku ME 21 Škriniara príjemne zaskočila: "Prekvapilo ma to, nečakal som to. Boli tam ešte mužstvá, ktoré hrali semifinále a finále. Ale keď sa ku mne táto informácia dostala, potešilo ma to. V zápasoch som sa cítil dobre. možno je to také zadosťučinenie."

Na tlačovke chýbal hráčsky agent Karol Csontó pre ďalšie pracovné povinnosti. Žurnalistom sa ale prihovoril prostredníctvom videosprávy: "Milanovi k prestupu srdečne gratulujem. Pred mesiacom sme sa so Sampdoriou dohodli, že zmuvu nepredĺžime a uvidíme čo bude po ME. Urobili sme dobre, lebo suma, ktorú svetové kluby boli ochotné zaplatiť, narástla. V hre boli aj iné kluby, napríklad Atletico Madrid. Tam tiež suma bola na úrovni 20 miliónov plus bonusy. Ale tam to zastavil trest FIFA pre klub." Napokon tak jeden z lídrov nastupujúcej generácie slovenského futbalu uprednostnil ponuku "nerazzurri", hoci v Sampdorii mal ešte tri roky platný kontrakt. A v hre boli aj kluby z Nemecka či Anglicka.

Profil Milana Škriniara:
dátum narodenia: 11. februára 1995 v Žiari nad Hronom
výška: 187 cm
post: stopér, defenzívny stredopoliar
kluby: MŠK Žilina (2012-2016), ViOn Zlaté Moravce (hosťovanie, jar 2013), Sampdoria Janov (január 2016-júl 2017), Inter Miláno (júl 2017 - ?)
počet štartov/gólov za A-tím SR: 7/0
počet štartov/gólov za SR 21: 19/3

zdroj: Twitter/F.C. Internazionale

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk