ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zreľák po dohode s Norimbergom: Splnil sa mi sen
zdroj: fkjablonec.cz

Zreľák po dohode s Norimbergom: Splnil sa mi sen

Len päť štartov a dva góly zaknihoval v drese Jablonca útočník Adam Zreľák. ktorý opúšťa český klub a mieri do druholigového nemeckého 1. FC Norimberg.

Kapitán slovenskej reprezentácie do 21 rokov na nedávno skončenom Euro U21 2017 v Poľsku sa vinou zranení v Jablonci nepresadil. Predstavitelia Norimbergu napriek tomu veria v jeho potenciál, a tak ponúkli slovenskému útočníkovi dlhodobý štvorročný kontrakt.

"Norimberg má s českými a slovenskými hráčmi veľa dobrých skúseností. Adam verí, že sa mu podarí po zranení obnoviť svoju rozbehnutú kariéru," povedal pre isport.blesk.cz hráčov agent Pavel Paska

Kapitánom nášho výberu na EURO2017 by mal byť rodák z Ľubotína a hráč FK Baumit Jablonec Adam Zreľák
Adam Zreľák (foto: TASR)

Zreľák je už štvrtým hráčom, ktorý toto leto opustil Jablonec. Pred ním z klubu odišli Martin Pospíšil, Petr Jiráček a Vít Beneš. Jablonec za neho zinkasuje milión eur.

"V prvom rade by som chcel poďakovať Jabloncu, celému klubu a všetkým ľuďom okolo, že som tu mohol byť. Aj keď som v Jablonci nebol veľmi dlho a trápili ma zranenie, tak by som chcel klubu poďakovať, pretože mi veľmi pomohol. Robil všetko pre to, aby som bol zdravý. Určite som chcel v Jablonci dokázať viac, ale nakoniec som dostal ponuku na prestup do Norimbergu. Poďakovanie si zaslúžia i chlapci v kabíne. Prestup je pre mňa krok vpred, teším sa na pôsobenie v Nemecku. Dá sa povedať, že sa mi tým splní sen," povedal pre klubový web Jablonca 23-ročný útočník.

Najnovšie z klubu: Jablonec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk