ProFutbal.sk ProFutbal.sk

PRED EL: Slovanu sa vracia Kubík, učia už Greifa chytať penalty?
zdroj: profutbal.sk

PRED EL: Slovanu sa vracia Kubík, učia už Greifa chytať penalty?

Na oko jednoduchú úlohu majú pred sebou hráči bratislavského Slovana. Hoci nevstúpili do prvého zápasu ideálne, nepriaznivý stav rýchlo otočili najmä strelami spoza šestnástky a zvíťazili 4:1. Na domácej pôde by vo štvrtok 6. júla o 19.00 hod. chceli predviesť viac z futbalového umenia.

V Jerevane chýbali trénerovi Vukomanovičovi viacerí hráči. Dvojica Krnáč – Kóňa si už našla nové tímy, na súpiske sa už ocitol Ibrahim Rabiu, hoci nastúpiť by ešte nemal. Otázny je štart Seydoubu Soumaha, ktorý po zranení v Česko-Slovenskom Superpohári trénoval len od začiatku tohto týždňa. Dobré správy sú pri troch hráčoch: Aleksandar Čavrič, Marek Rigo aj František Kubík už trénujú naplno. „Mal som problémy s chrbtom, makal som individuálne, posilňoval som, skúšal rôzne cviky a zabralo to. Trénujem naplno, som na zápas plne pripravený a uvidíme, ako sa tréner rozhodne,“ komentoval svoj prípadný štart na Pasienkoch Kubík.

Stretnutie nezačalo pre belasých ideálne, už po siedmej minúte premenil penaltu hráč s číslom sedem Petros Avetisyan. Mladý brankár Dominik Greif bol proti nej bezmocný, rovnako ako proti penaltám v Superpohári proti Zlínu. Rozchytávajú ho už spoluhráči? „Haha, veru, v poslednej dobe sa nám často stáva, že musíme čeliť pokutovému kopu. Často chodíme do súbojov neskoro, musí sa nad tým každý z nás zamyslieť,“ zhodnotil pre ProFutbal.sk Kubík.

Radosť po jednom z gólov v Jerevane

Odveta by mala byť formalitou, slovanisti by však svoj náskok pred domácim publikom radi zveľadili. „Tento zápas bude o nás. Máme dobrú východiskovú pozíciu, škoda inkasovaného gólu, ale chalani dali štyri krásne góly a odveta by mala byť trochu jednoduchšia, ak ju nepodceníme. Streľba z diaľky nám vychádzala, chalani to zrejme budú skúšať aj naďalej, ale máme pripravené aj iné alternatívy, keďže predpokladáme, že to oni zavrú a veľa nám nebudú chcieť dovoliť. My chceme hrať peknú hru, streliť pár gólov a pritiahnuť ľudí na futbal,“ pozýva divákov na tribúny rodák z Prievidze.

Belasí mali šancu v Jerevane aj na lepší výsledok, so súperom však hralo šťastie aj bránková konštrukcia. Kapitán Boris Sekulič vie, že v prvom rade sa bude treba zlepšiť v tejto oblasti. „Točili sme ich, ale presná koncovka nám chýbala, zakončenia neboli ideálne. Nemali sme ani veľa šancí, dokým padol prvý gól. Musíme na tomto zamakať,“ povedal srbský obranca. Nie je preto vylúčený ani štart ambicióznych odchovancov, cez týždeň sa proti Nitre v dobrom svetle ukázali viacerí mladíci. „Verím, že výkonmi ako proti Nitre si môžem vypýtať miesto v zostave. Tréner mi po tomto zápase povedal, že sa zo mňa teší, podal mi ruku a pochválil ma,“ prezradil pre klubový web Samuel Šefčík.

Priamy kop Samuela Šefčíka z prípravy proti FC Nitra

Dvadsaťročný Bratislavčan nastúpil v prvom zápase proti Pjuniku na šesť minút, proti Nitre sa prezentoval krásnym priamym kopom, pri ktorom sa trochu inšpiroval spoluhráčom Savičevičom, ktorý sa podobne presadil v Arménsku. „Veľakrát som priame kopy skúšal na tréningu, teraz to konečne vyšlo aj v zápase. S Vukanom po tréningu zostávame dlhšie na ihrisku a skúšame priame kopy. Jemu to vyšlo v Jerevane, takže ma teší, že som ho o dva dni neskôr napodobnil,“ vravel Šefčík. „Na tréningoch sme už začali robiť cvičenia zamerané špeciálne na zápas s Pjunikom. Je dôležité, aby sme ich vysoko napádali a nedali priestor na rozohrávku. Potom sa budeme ľahšie dostávať do dobrých pozícií. K zápasu pristúpime tak, akoby sa hralo od 0:0. Chceme potešiť fanúšikov a vyhrať čo najvyšším rozdielom,“ zakončila mladá nádej Slovana.

V minulom zápase sa dvomi gólmi presadila nová akvizícia Slovana Filip Hološko. „Prišiel som do najlepšieho klubu na Slovensku, históriou i kádrom. Pjunik nemá čo stratiť, bude hrať ofenzívnejšie. Mohlo by nám to vyhovovať, budeme mať viac priestoru,“ povedal ešte donedávna hráč austrálskeho Sydney. Spolupracovať bude môcť aj s niekdajším reprezentačným kolegom Róbertom Vittekom, s ktorým by chcel Slovan do štvrtka podpísať nový kontrakt. V poslednom zápase spočívala taktika trénera Vukomanoviča aj zo striel z diaľky, v odvete už táto cesta platiť nemusí. „Jedna zo slabých stránok súpera sú strely z väčších vzdialeností, skúsime toto, ale aj niečo iné. Slovan má povinnosť dokázať svoju silu a postúpiť do druhého predkola. Každý hráč musí dokázať, prečo je v Slovane,“ nechal sa počuť srbský kormidelník.

Na zápase bude prvýkrát fungovať fanzóna s občerstvením a množstvom zaujímavých aktivít. Pripravené sú súťaže ako rýchlosť strely, mini futbal či stolný futbal. Znalci histórie Slovana si môžu zmerať sily v historickom kvíze a tí najmenší sa vybláznia na detskom nafukovacom hrade. Celým programom budú sprevádzať moderátor a DJ.

Stretnutie povedie srbská rozhodcovská trojica Nikolič - Minič, Potočan. Belasí mali pôvodne hrať prvý duel na vlastnom ihrisku a odvetu vonku, ale vzhľadom na vyťaženosť jerevanského štadióna poradie stretnutí UEFA otočila. Postupujúci sa v druhom prekole stretne s úspešným z dvojice Lyngby Kodaň (Dánsko) - Bangor City (Wales), prvý zápas vyhrali Dáni 1:0.

Predpokladaná zostava Slovana na zápas proti FC Pjunik:
Greif – Sekulič, Saláta, Rundič, Kubík – de Kamps, Damnjanovič – Šefčík, Savičevič, Hološko – Mareš

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk