ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Z Michaloviec brankár i jeho tréner, Raška: DAC začína rezonovať
zdroj: fcdac.sk

Z Michaloviec brankár i jeho tréner, Raška: DAC začína rezonovať

Zaujímavý krok zvolilo vedenie Dunajskej Stredy. Po vzájomnom zápase s Michalovcami oslovilo gólmana MFK Zemplín Patrika Maceja i trénera brankárov Martina Rašku. Po skončení uplynulej sezóny sa obaja dohodli na kontrakte s FC DAC.

Ostravskí rodáci majú pomôcť žlto-modrým na ceste za úspechmi. "Hrali sme zápas na štadióne DAC. Nedopadol pre nás dobre, keďže sme inkasovali v poslednej sekunde. Boli sme sklamaní. Následne ma kontaktoval zástupca klubu, s ktorým som komunikoval o mojej aktuálnej situácii v Michalovciach. Definitívne sme sa na spolupráci dohodli po skončení sezóny, keď sme doladili detaily ohľadom zmluvy," priblížil v rozhovore pre klubový web svoj "prestup" z Michaloviec do Dunajskej Stredy tréner brankárov Martin Raška, ktorý ako kouč nadväzuje na úspešnú hráčsku kariéru: "Ostrava, Midtjylland, Trnava, Michalovce. Myslím si, že mám za sebou vydarenú kariéru. Keď som končil strednú školu, nečakal som, že to dotiahnem do ligy, reprezentácie či do európskych pohárov. Som za to rád. Spoznal som veľa super ľudí, precestoval veľký kus sveta. Futbal mi prináša radosť. Po ukončení hráčskej kariéry som sa stal trénerom brankárov, vďaka čomu si predlžujem aktívnu činnosť. Táto práca ma nesmierne baví."

Martin Raška trnava
Martin Raška v drese trnavského Spartaka (foto: TASR)


S DAC podpísal dvojročnú zmluvu. Okrem práce s brankárskou trojicou v A-tíme bude v spolupráci s mládežníckymi trénermi dohliadať aj na nádejných gólmanov v akadémii. "Cieľom je rozvíjať mladých chalanov, vychovať skvelých gólmanov, aby bol klub spokojný. Tímové ciele sú, samozrejme, vyššie, ako boli v Michalovciach. Radi by sme hrali o špicu, zabojovali o európske poháre a najvyššie priečky," neskrýva smelé plány 40-ročný odchovanec Frýdku-Místku, ktorý bude na Žitnom ostrove okrem Patrika Maceja pracovať aj s Benjamínom Szárazom a Matejom Slávikom: "Je to veľmi mladá trojica, celkovo budeme mať asi jedno z najmladších mužstiev v lige. Patrika poznám z Michaloviec, Benjamína a Mateja spoznávam. Spolupráca zatiaľ funguje, chalani šliapu na sto percent. Atmosféra v našom minitíme je výborná. Som rád, že sme našli spoločnú reč."

Napriek tomu, že Martin Raška pochádza z Česka, slovenský futbal dobre pozná. V minulosti si okrem Michaloviec na seba obliekal aj dres trnavského Spartaka. Pozorne sledoval aj výkony Dunajskej Stredy, odkiaľ pochádzal jeho starý otec. "DAC poznám. Predovšetkým od doby, čo klub prevzal nový majiteľ, sa veci posúvajú do úplne iných sfér. Klub začína mať veľmi dobrý zvuk nielen na Slovensku, ale už aj v Česku. Je vnímaný ako s klub s veľkou perspektívou, ktorý sa snaží posúvať vpred nielen rečami, ale aj skutkami, či už je to štadión, akadémia, alebo samotná futbalová cesta. Ďalšou kapitolou sú fanúšikovia, ktorí sú momentálne na Slovensku azda jediní, ktorí dokážu vytvoriť skvelú atmosféru. Verím, že to bude platiť aj naďalej, že spolu naplníme štadión a priaznivci nás budú podporovať."

Najnovšie z klubu: Dunajská Streda

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk