ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Druholigový Poprad zbrojí, prichádza ďalší exreprezentant!
zdroj: TASR

Druholigový Poprad zbrojí, prichádza ďalší exreprezentant!

Po Stanislavovi Šestákovi si na seba dres druholigového klubu FK Poprad oblečie aj ďalší bývalý reprezentant. Zmluvu na tri roky podpísal s ambicióznym celkom defenzívny univerzál Kamil Kopúnek.

Rodák z Trnavy počas uplynulého týždňa rokoval s prezidentom klubu Romanom Dvorčákom a nakoniec sa dohodli na vzájomnej spolupráci. "Je to tak, môžem to potvrdiť. S Kamilom sme boli v kontakte, stretli sme sa, rokovali sme a dohodli sme sa. Vystuží našu zadnú líniu, do Popradu prichádza na tri roky," potvrdil pre klubový Facebook prestupové šumy čelný predstaviteľ Podtatrancov.

Tridsaťtriročný odchovanec "bílích andelov" si okrem Trnavy na seba v minulosti obliekal aj dresy Saturnu Moskovská oblasť, Bari, Slovana Bratislava, Ravana Baku, maďarského Haladásu či Zbrojovky Brno. V drese slovenskej reprezentácie nastúpil na 17 zápasov, v ktorých strelil dva góly. Najdôležitejší presný zásah v živote zaznamenal na majstrovstvách sveta v Južnej Afrike, keď ako striedajúci hráč rozhodol o dôležitom triumfe nad Talianskom.

Kopúnek, Kucka, Breznaník
Kamil Kopúnek v spoločnosti Juraja Kucku a Michala Breznaníka počas tréningu slovenskej reprezentácie (foto: TASR)

"Ako som už avizoval na začiatku letnej prípravy, do kádra nám pribudlo päť hráčov vo veku do 19 rokov. Potrebovali sme to teda vystužiť aj nejakým skúseným hráčom. To sa nám podarilo a ja sa z toho veľmi teším," dodal Roman Dvorčák, ktorý na záver priznal, že veľkú rolu pri angažovaní exreprezentanta zohral hrajúci tréner Popradu Stanislav Šesták: "Určite áno. Za všetkým hľadaj trénera, tak to u nás chodí. Je to tak, Stano veľkou mierou prispel k tomu, že Kamil Kopúnek bude obliekať modro-biely dres."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk